İstanbul 'da Reina Gece Kulübüne Saldırı! İşte O Anlar.

İstanbul'un gözde eğlence mekanlarından Ortaköy'deki Reina 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. İstanbul Valisi Vasip Şahin saldırıda 1 polisin şehit olduğunu en az 35 kişinin hayatını kaybettiğini, 40 vatandaşımızın yaralandığını söyledi.

İstanbul'un gözde eğlence mekanlarından Ortaköy'deki Reina 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 1 polis şehit oldu, 35 sivil hayatını kaybetti. Görgü tanıkları teröristin Arapça bağırdıklarını iddia ettiler. Saldırı anında içeride 700-800 kişi bulunuyordu. Noel baba kıyafetli 1 kişinin kapının önündeki polisleri silahla tarayarak içeri girdiğini iddia etti.

GECE KULÜBÜNE SİLAHLI SALDIRI
Edinilen bilgiye göre, Beşiktaş'ta ünlü bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesinin yaşandığı sırada silahlı saldırı gerçekleşti.
Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir saldırgan ateş açmaya başladı.
Olayda yaralananların olduğu öğrenilirken, silahlı saldırganın da olayın ardından gece kulübünün tuvaletine saklandığı iddia edildi.

POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI
Gece kulübüne sevk edilen sağlık ekipleri yaralıları hastaneye taşırken, polis de bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.
Saldırıyı Noel baba kıyafetli 1 kişinin yaptığı iddia ediliyor. Saldırganın arapça konuştuğu ve DEAŞ teröristi oldukları değerlendiriliyor.

1 POLİS ŞEHİT, 35 SİVİL DE ÖLDÜ
Çok sayıda yaralının olduğu hain saldırıda 1 polis şehit oldu. 35 sivilde hayatını kaybetti.

VALİ OLAY YERİNDE
İstanbul Valisi Vasip Şahin olayın yaşandığı bölgeye geldi.
Saldırının ardından polis bölgede operasyon yapıyor.

Beşiktaş Ortaköy'de bir gece kulübüne yapılan silahlı saldırı sonrası polis gece kulübünü hem karadan hem de denizden sardı. Öte yandan gece kulübünde bulunanların bazılarının denize atladığı ve deniz polisinin vatandaşları kurtarmaya çalıştığı öğrenildi.
Ortaköy'de bulunan gece kulübüne silahlı saldırı sonrası polis gece kulübüne saldırganları yakalamak için operasyon başlattı. Polis karadan gece kulübünün etrafını sararken, deniz polisi de denizden olaya müdahale etti. Öte yandan gece kulübünden bulunan bazı vatandaşların saldırıdan kurtulmak için denize atladığı deniz polisinin de şahısları kurtarma çalışması yaptığı öğrenildi.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI
Yaralılardan 6'sı gece kulübünün yakınında bulunan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 6 yaralı kaldırılırken, bir yaralı da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

KALAŞNİKOFLA TARAMIŞLAR
Hürriyet muhabiri Toygun Atilla, "Kendisine ulaştığımda ağlamaktan güçlükle konuşabiliyordu" şeklinde ifade ederek Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan'ın söylediklerini aktardı: "İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi."

YORUM EKLE