İNSANLIK İÇİN UMUDUNU YİTİRME

Gerçekten insanlığın ne tarafta gittiğini kestirmek çok güç bu devirde iyiye doğru mu (teknoloji) kötüye doğru mu (saymakla bitmez örnek). Herkeste bir düşmanlık her yerde kavga ve göz yaşı var. Tarihte böyle durumlarda, bir zat çıkar bu tarz olaylara son vermek için çabalardı. Örneğin Lut kaviminin sapıklıklarına dur demek için gelen Hz. Lut, Semud Kavimini uyarmak için gelen Salih Peygamber ve niceleri… Yok mu gerçekten bu duruma son verecek biri. İllaki var hatta bunun için çabalayan kalbi temiz güzel insanlar da var ama kendinden geçmiş umudunu yitirmiş insanların sayısına göre sayıları çok az.

Aslında şehrimizin, bölgemizin, ülkemizin hatta dünyamızın daha iyi bir yer olması için herkesin yapacağı bir şeyler olmalı. Bu yapılacakların en başında kaybettiğimiz insanlığımızı insani değerlerimizi, kültürümüzü yeniden hatırlatıp uygulayarak başlamalıyız. Hadi herkes bu insani duygularını geliştiremedi olsun umudumuzu kaybetmemeliyiz.

Tarihte yaşayanlardan daha sağlam ve daha insani duygularla bu dünyadan kavgayı, savaşı ve gözyaşlarını kovmalıyız. Ancak o zaman gelecek neslimize daha inançlı bir miras bırakabilir daha yaşanabilir bir toprak bırakabiliriz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorgun
Yorgun - 13 ay Önce

Sayın yazar kardeşim güzel anlatıyorsun,ancak nedesem bilmem Müslümanlığı bu hale düşüren haram ve faizdir. ACİL Faizden kurtulmamız lazım. mevlanın emri yerine gelmedikçe başımız beladan kurtulmaz. sevgi,saygı ianaç olmadan asla. İnsanlığın başı belada farkında değiller. mal sahibi nin emri yerine gelmez ise herkes hazırlıklı olsun.kardeşim hemen bazı kafalar acayip yorumlamaya başlıyor. Artık gerçekler ile yüzleşmenin zamanı geçti. Gerçekler çok acıdır. Yeter kimse demiyor. Akşam oldu mu tamam. Gerçekçi olmak lazım. Kavimlerin helak olmaları bizlere örnek olmalı.Herkes insanlığını malesef kaybetmiş. dilde kemik yok ya ne desen olmuyor. Her türlü melanet kol geziyor. kimsenin umrunda değil. Müslüman banane diyemez. saygılar.

urfalı kıs
urfalı kıs - 11 ay Önce

gerçekten doğuları yazmışsınız tebrik ediyorum katılıyorum size...