Ufacık Bir Kıvılcım Faciaya Neden Oluyordu!

Hilvan ilçesine bağlı Söğütlü kırsal mahallesinde elektrik direğinden çıkan kıvılcımlar 20 dönümlük ekili araziyi küle çevirdi.

Ufacık Bir Kıvılcım Faciaya Neden Oluyordu!

Edinilen bilgilere göre olay, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Söğütlü kırsal mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre ekili tarlanın içinden geçen elektrik direğinden bilinmeyen bir neden ile çıkan kıvılcımlar ekili 200 dönümlük arazide yangına neden oldu. Yangını gören kırsal mahalle sakinleri itfaiye ekiplerine haber vermesi üzerine yangına itfaiye ekipleri gelene kadar kendi imkânlarıyla müdahale etmeye çalıştılar. Bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale edip kontrol altına alırken 200 dönümlük ekili arazi de 20 dönümlük alan yanarak küle döndü.

Kıvılcımlar sonucunda tarlada çıkan yangın sonrası konuşan köy muhtarı Uğur Alan “her sene ekinlerimiz biçerdöver zamanına geldiğinde yangın çıkıyor” diyerek duruma sitem etti.

Muhtar Alan, “Her sene Ekinlerimiz biçerdöver zammına geldiğinde 200 dönüm tarlamızda iki tane tahta direk iki tane beton direk iki tanede Demir direk tarlamızın içindedir ve bu direklere rağmen her sene bu direkler yüzünden ateşleme yaptığı için hasatlarımız yanıp gidiyor. Buradan TEDAŞ genel müdürlüğüne sesleniyorum; bize bir çare bulun ve o direklerinde tarlamızdan çıkartmasını istiyoruz çıkartılmasa ekinlerimiz her sene böyle yanacaktır ve TEDAŞ‘dan da şikâyetçiyim zaten çiftçi her zaman her yerde mağdurdur. Dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER