Hilvanlılar duyarsız kalmadı

Yetkililer yağan kar yağışı nedeniyle sokak hayvanlarının zor durumda kalmaması için yaptığı çağrılara Hilvanlılar sessiz kalmadı...

Hilvanlılar duyarsız kalmadı

 Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle sokakta yaşamlarını sürdüren hayvanlar için belirli noktalara yiyecek bırakıldı.

Hilvanı Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği tarafından, ilçenin belli noktalarına soğuklardan dolayı aç kalan hayvanların yiyebileceği tavuk eti bırakıldı.

Çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklama yapan dernek başkanı İbrahim Halil Şil, soğuk hava ve yoğun kar yağışının sokak hayvanlarının hayatını olumsuz etkilediğini, bu sebepten dolayı böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını isteyen Şil, şunları kaydetti:

"Yurdumuzda etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve soğuk hava insanlardan çok sokaklarda yaşamını sürdüren hayvanları etkiledi. Bu doğrultuda hayvan severin katkılarıyla sokak hayvanlarına paketler şeklinde ilçemizin çeşitli mahalle ve caddelerine tavuk eti bıraktık. Onların da bu hayatın bir parçası olduğunu unutmamız gerekiyor. Bu sebepten sokak hayvanlarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Kırsal bölgelerimizde bulunan yaban hayvanlar içinde çalışmalarımız sürmektedir." 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER