Bunaltıcı sıcaklara karşı havuz yaptı

Şanlıurfa’da Hava sıcaklıklarının 45 dereceye ulaşması dolaysıyla Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde sıcaklardan bunalan bir vatandaş, kendi imkanlarıyla briketlerden yaptığı portatif havuzda çocuklarıyla birlikte serinlemenin keyfini çıkartıyor.

Bunaltıcı sıcaklara karşı havuz yaptı

 Türkiye'nin en sıcak kentlerinin başında gelen Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde yaşayan bir vatandaş, evinin salonuna kendi imkanlarıyla briketlerden yaptığı havuzda çocuklarıyla serinliyor.

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde yaşayan ve boyacılık yapan 35 yaşındaki Haşim Kılıçoğlu, hava sıcaklığının 45 dereceye ulaştığı ilde sıcaklara karşı serinlemek için bir çözüm geliştirdi.
Kiracı olduğu 3 odalı bir evde briket ve naylon brandadan 2 metre eninde, 3 metre uzunluğunda portatif yüzme havuzu yapan Kılıçoğlu, bunaltıcı yaz sıcaklıklarında burada serinlemenin keyfini çıkarıyor. 
Havanın sıcaklığı ve geliştirdiği havuz için açıklamalarda bulunan Kılıçoğlu;
“Usta olması dolayısıyla havuzu çok ucuza mal ettiğini belirten Haşim Kılıçoğlu, "Piyasada boyacılık yapıyorum. Boyadan geldiğimde havalar çok sıcak olduğu için ben de evimin odasının içini havuz yaptım. Ben ve çocuklar havuza giriyoruz. İnşaatta yapılan havuzu, ben odamın içine yaptım." İfadelerini kullanarak;
“Güneydoğu'da havalar çok sıcak olduğu için güneşin bunalttığını dile getiren Kılıçoğlu, "Çok sıcak olduğundan odaya naylon ve briketle havuz yaptım. Biz Antalya'ya, Marmaris'e, Muğla'ya gidemiyoruz. Kendi evimizin içine, odamıza havuz yaptık. Havuz çok güzel, herkese tavsiye ederim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER