Borcunu Ödemeyen Köylüler Yüzünden Susuz Kaldı!

Hilvan ilçesine bağlı Kavalık Kırsal Mahallesinde 14 Bin TL su borcunu ödemeyen mahalleli yüzünden borcunu ödeyenler 1 haftadır susuz kaldı.

Borcunu Ödemeyen Köylüler Yüzünden Susuz Kaldı!

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Kavalık Kırsal Mahallesinde yaşayan vatandaşlar 14 Bin TL su borcunu ödemediği için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Şuski tarafından mahallenin suları kesildi. Her evde ayrı ayrı su sayaçlarının olduğu kırsal mahallede bazı vatandaşlar su borçlarını ödedikleri halde suların kesildiğini söyleyerek duruma tepki gösterdiler.

‘’1 Haftadır Sular Kesik Durumda’’

Hilvan ilçesinde bağlı Kavalık Kırsal Mahallesinde 14 Bin TL su borcunu toplu halde ödemeyen bazı evler yüzünden borcunu ödeyen vatandaşlarda suya hasret bırakıldı. Her ay düzenli şekilde borcunu ödeyen vatandaşlar ise duruma tepkili.

‘’Bayramdan Önce Bir Ay Sular Kesikti’’

Kurban Bayram’ından önce yaklaşık 1 ay boyunca suların kesik olduğunu söyleyen Kavalık Kırsal Mahallesinde yaşayan vatandaşlar suyu komşularının su kuyusundan alarak su ihtiyaçlarını karşıladıklarını dile getirdiler.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağa
Ağa - 4 hafta Önce

Şuski kurulduğu günden bugüne köylerin yaklaşık 400 milyon elektrik borcunu ödedi.Şuski yi eleştireceğinize su borcunuzu ödeyin.Yeni model arabalara binmeyi biliyorsunuz su borcunuzuda ödeyin.Şuski ödenen su paralarıyla hizmet eden bir kurumdur vatandaş elektrik borcu doğalgaz borcu olduğu zaman ödüyor.Konu şuski olunca ödemede sıkıntı cıkarıyor.

vatandaş
vatandaş @Ağa - 4 hafta Önce

Çok boş bir yorumda bulunmuşsun züğürt ağa Suşki hangi köylerin 400 milyon elektrik parasını ödemiş?
Burada su sayacı olanlar haksızlığa uğruyor sen ise Suşkiyi savunuyorsun Burda neden böyle bir yorumda buluyorsun ? Sen buradaki haksızlığı niçin görmezden geliyorsun ? Sanki Suşki çok güzel hizmet yapıyorda onu bir de övüyorsun.
Daha geçen gün Şanlıurfa Haliliye de 4 gün boyunca Susuz kalmadı mı? Yoksa onlarda mı borcunu ödemişlerdi? Niçin Suşki Köyde su sayacı olan insanları mağdur ediyor bu tam anlamıyla bir saçmalık

Vatandaş
Vatandaş - 4 hafta Önce

Suşkinin yapmış olduğu hizmet değil işkence adaletli bir uygulama olduğunu düşünmüyorum çok yanlış bir uygulama buradaki olay tıpkı kurunun yanında yaşda yansın misali

vatandaş
vatandaş - 4 hafta Önce

Ağa adlı kişi sen nasıl bir karaktere sahipsin ki sözlerimi kendine göre yorumluyorsun Suşki kimin elektrik parasını doğalgaz parasını ödemiş? Burada yapılan uygulamanın yanlış olduğunu söylüyorum sen ise kalkmış suşki savunuyorsun neden ? Su borcunu ödeyen bir vatandaş niçin hizmet alamıyor hemde başkaları yüzünden? Buradaki haksızlığı görmüyorsun da neden suşki savunuyorsun daha geçen gün Şanlıurfa haliliye ilçesi 4 gün susuz kalmadı mı ? Onlarında mi borcu vardı? yoksa işin içinde başka bir iş mi var ? bunu da sorgulamak gerekir

SIRADAKİ HABER