Her Tarafımız Siyaset Kokuyor

    24 Haziran seçimlerine doğru giderken her geçen gün siyasi polemikler, siyasi fikirler ve beyanlar sert bir hal almaya başladı.

    Ama çoğu insan bundan memnun değil özellikle seçim zamanları veya seçimlerden hariç başka dönemlerde ülkemizde ve şehrimizde her zaman en çok konuşulan konu siyaset olmuştur.

   Bizim milletimiz öyle bir millettir ki yemez içmez siyaset konuşur. Sokakta gezerken, parkta otururken veya kafasını dinlemek için tatile giden kişiler bile bakıyorsunuz 10 tane konuşmalarından 7’si siyaset üzerinedir. Artık ülkemizde siyasetin konuşma yaş ortalaması o kadar düşmüş ki, 7 yaşındaki çocuk bile siyaset konuşur oldu.

   Ben kendi fikrimi ve görüşümü söyleyeyim bu konu üzerinde hiçte hoş değil, bizim çocuklarımızın siyasetten hariç ders çalışmaları gerek, geleceğin bilim adamları geleceğin siyasileri ve ülkemizin geleceğine ön verecek birer birey olması lazımdır. Ama biz Türkiye milletleri olarak siyaseti konuşmayı çok seviyoruz huy olmuş bizde ekmeksiz, susuz kalabiliyoruz ama siyasetsiz kalamıyoruz.

   Buda ülkede siyasi kutuplaşmaların olmasına neden oluyor. Toplumu birbirinden ayırış edebiliyor, bakıyoruz siyasi polemik ve siyasi görüş yüzünden komşusu ile konulmayan insanlar var, siyasi konuşmalardan dolayı en yakın arkadaşı ile konuşmayan vatandaş var bende böyle bir şeyin güzel olmadığını güzel ülkemizde güzel insanlarla beraber yaşayalım.

Siyaseti siyasiler yapsın herkes kendi işine baksın herkes kendi menfaati kendi çıkarı için çalışır, siyasiler de öyledir, bugün kavga eden siyasiler yarın bakıyorsunuz birlikte tatile çıkmışlar bundan dolayı asla ama asla siyaset için birbirimizi kırmayalım siyasi görüşü ne olursa olsun her ne olsa ülkemizin geleceği için olsun güzel yarınlar için olsun.

YORUM EKLE