HER İNSAN SPOR YAPMALI

Spor belli kralları ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye faydalı, eğlenmek ve yarışmak amacı da olan benden hareketlerinin hepsine birden spor denilir. Ama spor sağlığımız için önemli,  bir yere sahiptir, bu yüzden düzenli olarak yapılması gerekir.

Spor her gün düzenli bir şekilde yapılması gerekir.  Sadece kilolu olanlar spor yapılmalıdır diye yanlış bir inanca sahip olmalıyız.  Çünkü herkes spor yapmalı zayıf olanda kilolu olanda spor yapmalıdır.  Çünkü zayıf insanda kilolu insanda spor yapmasa hastalanır.  Spor bizim sağlığımız için çok önemlidir. Spor insanın yaşam kalitesi yükseltir.

Fiziksel performansımızı artırır.  Spor çocuk ve yetişkin insanları ise dinç tutar ve aktif görünmesine yardımcı olur. Spor sayesinde daha da fit görünme sahip oluruz ve göze hoş görünürüz.  Sporu hayatımızdan hiç bir zaman çıkarmalıyız.  Her şeyin az da olsa devamlı olanı iyidir. Bunun için sporu  az da yapsak  düzenli  bir şekilde yapmalıyız.Bu  sayede sağlık nesiler  olalım  ve bu  alışkanlığı gelecek  nesillerde aktaralım.

YORUM EKLE