HAYATI ZORLAŞTIRMAYALIM

Hayatta saadeti yapan şeyler çok küçük parçalardır.

Bir iyilik,

Bir gülümseme,

Tatlı bir bakış,

Ve iyi bir dilek olarak sayabiliriz. Çünkü mutluluk ve hüzün bulaşıcıdır. Siz bu iki duyguyu çevrenizdekilere ne yoğunlukta yaşatırsanız aynı oranda onlarda size yaşatır. Bu gün olmasa bile  yarın  oda olmasa er ya da geç yaşattığınızı mutlaka yaşarsınız. Çünkü yaşadığınız hayat nefes alıp vermekten daha fazlasını hakkediyor. Vebali var, hayrı var, şerri var ve en önemlisi ahireti var.

    Bakıyorum son dönemlerde hak yemeyi yaşam biçimi sayarken zerre kadar utanmayanlar; adaletliymiş gibi, haktan yanaymış gibi, iyiymiş gibi, dürüstmüş gibi, en beteri de insancılmış gibi yapmaya başladılar. Bunun için yaygara koparmak, tribüne oynamak, hoplamak zıplamak gibi ucuz gerekçelere gerek yok. Artık herkes biliyor ki kitabınızda hak, hukuk, adalet ve insani değerler  yoktur. Sizin için varsa yoksa menfaatleriniz ve  tanınmış bir sima olmak her şeye bedeldir. Çünkü çürüyen dünyanızda haysiyetsiz olmak, kirli kalmak ve adaletsiz olmak utanılacak bir şey değil artık. Bu yüzden Bütün güzelim değerleri katlettiniz.  Hak, hukuk, adalet, saygı, sevgi ve hoşgörüyü  hükümsüz bıraktınız. Bir bakıyoruz çıkmışsınız görsel yada yazılı  medyaya göz boyamak için hep konuşursunuz ama  icraat yok. Fakat önümüze senaryosu sizce yazılmış bir oyunu servis edersiniz. Bizleri de  ara vermeden bu oyunu oynamaya mecbur edersiniz. Başka seçenek de bırakmazsınız. Sadece dayattığınız oyunu başardığımızda veya sizlerden yana tavır aldığımızda oyuna yani bize biçtiğiniz hayatın koşullarına  rahatlıkla ulaşabiliriz yada sevmediğimiz bu sahneleri daha rahat oynayabiliriz. Fakat oyunun kendisinde de  başrolde de yokuz ne yazık ki. Gülünç ve bir o kadar da acıklı olanda bu maalesef. Düşünüyorum da aptal yerine koyduklarınızın vebalini nereye koyacaksınız. Çünkü hayat sadece buradan ibaret değil. Ve iki nefes kadarlık bir ömrünüz var. Karun da olsanız, dünyaya da hükmetseniz ne yazar.

Bir düşünün bence.

    Sonuç olarak ne acıdır ki, hak hukuk ve adaletin olmadığı bir dünyamız var. O yüzden bu kadar riyakarın olduğu dünyada hak asla yerini bulmaz.  Ama ne zaman ki; anne karnına sığarken dünyaya neden sığmadığını ve en sonunda bir metrekarelik yere nasıl sığmak zorunda kalacağını fark ederse insan. İşte  o  zaman dünya yaşanabilir bir yer olur artık. İnşallah biz de o günleri görürüz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yeşilnacar
Ahmet Yeşilnacar - 5 ay Önce

Ellerine sağlık çok güzel

Sadun Ak
Sadun Ak - 5 ay Önce

BİZ İNSANOĞLU OLARAK NE ZAMAN. KENDIMIZE VERDİĞİMİZ DEĞERİ KARŞIMIZDAKINE VERDİK MI?BU DENKLEMİ ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ YOKSA TERS İSTİKAMETTE YÜRÜDÜK MÜ HAYALDEN ÖTEYE GİTMEZ BU İŞ... YÜREĞINE,DİLİNE VE KALEMİNE SAĞLIK KADİM DOSTUM..

Sadun Ak
Sadun Ak - 5 ay Önce

BİZ İNSANOĞLU OLARAK NE ZAMAN. KENDIMIZE VERDİĞİMİZ DEĞERİ KARŞIMIZDAKINE VERDİK MI?BU DENKLEMİ ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ YOKSA TERS İSTİKAMETTE YÜRÜDÜK MÜ HAYALDEN ÖTEYE GİTMEZ BU İŞ... YÜREĞINE,DİLİNE VE KALEMİNE SAĞLIK KADİM DOSTUM..

Feridun sezer
Feridun sezer - 5 ay Önce

Gönlümüze tercüman olmuşsunuz....yüreğinize sağlık.....

SDK
SDK - 5 ay Önce

KALEMİNE SAĞLIK..