Tehlike kimin umurunda

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Uğurlu mahallesinde yaşları 7 ile 14 arasında değişen 10 çocuk tehlikeyi göze alarak serinlemek için kanalda yüzüyor. Derinliği yer yer 3 -4 metreyi bulan sulama kanalları daha önce birçok çocuğa mezar olmuştu.

Tehlike kimin umurunda
Mustafa Bayar

Şanlıurfa'da, sıcak havayla birlikte Ramazan ayın gelmesiyle sıcaklığa dayanamayan çocuklar, tehlikeli olmasına rağmen DSİ'ye ait sulama kanallarında ölümüne serinliyor. Harran ovasındaki verimli tarım arazilerini suya kavuşturan sulama kanallarında 'Kanala girmek tehlikeli ve yasaktır' uyarısına aldırış etmeden yüzüyorlar.

Harran Ovası'na taşıyan sulama kanallarında sıcak havanın gelmesiyle birlikte yüzme sezonu açıldı. Her yıl serinlemek için onlarca çocuğa mezar olan sulama kanalları, bu yılda en çok tercih edilen serinleme yeri olması dikkat çekti. Akçakale yolu üzerinde geçmekte olan Devlet Su İşleri (DSİ) 15. Bölge Müdürlüğü ait sulama kanallarına "Kanalla girmek tehlikeli ve yasaktır" uyarı yazısına aldırış etmeyen yaşları 7 ile 14 arasında değişen çocuklar, akıntılı kanalla girerek serinliyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER