Harran yeni yollarına kavuşuyor

Kümbet evleri, tarihi ve kültürel mirasıyla Türkiye’nin önemli turizm beldelerinden olan Şanlıurfa’nın Harran İlçesi, düzenlenen yolları ile daha modern bir görünüme kavuşuyor.

Harran yeni yollarına kavuşuyor
MAZERET DEĞİL, HİZMET ÜRETİYORUZ
Ekiplerin, ilçenin çeşitli noktalarındaki yol çalışmalarını denetleyen Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, kısıtlı imkanlara rağmen mazeret değil hizmet ürettiklerini söyledi. Özyavuz, Harran’da PTT, Halk Eğitim Merkezi, Kaymakamlık Sosyal Tesisleri ve Kümbet Otel'in yolunda yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldığını kaydetti. Özyavuz, kısa bir zamanda içinde bu yolların tamamlanarak Harranlıların ve ilçeye gelen turistlerin kullanımına hazır hale geleceğini söyledi.
HAVA ŞARTLARINA ALDIRMIYORUZ
Yaya ve araç trafiğinin sağlıklı sürmesi açısından yolun önemine dikkat çeken Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, “Özellikle Harran gibi tarihi ve turistik bir ilçenin yollarının da kentimizin bu dokusuna uygun olması lazımdı. Biz de çalışmalarımızı bu bilinçle hızlandırdık” dedi.
Başkan Özyavuz,  “Harran’da yol çalışmalarını, ilçemizin tarihi ve turistik önemine yakışır biçimde düzenliyoruz. Bu amaçla başlattığımız çalışmalar sonucu, Süleyman Demirel Caddesi, Belediye yolu, Süleyman Demirel Çok Programlı Lisesi yolu, Harran Ortaokulu yolu, Hükümet Konağı çevresi, Hayati Harrani Caddesi, Hazreti Yakup Mahallesi’ndeki caddeler ve Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü yolunu tamamladık. Yollarımızda parke taşlara ağırlık verdik. Mevsim ve hava şartlarına aldırmadan çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER