Harran'a pedal çeviriler

Şanlıurfa'nın Harran ilçesine gelen Bisiklet Severler ilçeye hayran kaldılar ,Harran kültür evinde dinlenen bisiklet severler Harran ilçesini gezdikleri ifade ettiler hayran kaldıklarını söylediler.

Harran'a pedal çeviriler
Şanlıurfa'nın Harran ilçesine gelen Bisiklet  Severler  ilçeye hayran kaldılar ,Harran kültür  evinde dinlenen bisiklet severler    Harran ilçesini gezdikleri ifade ettiler hayran kaldıklarını  söylediler.
Şanlıurfa Pedalla Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Delen  yaptığı açıklamada, "Biz bugün Şanlıurfa merkezden  Harran ilçesine   bisiklet tur ekibimizle günü birlik  pedal çevirerek  Harran ilçesine geldik  amacımız Şanlıurfa ilimizde bisiklet sporunun yaygınlaştırmaktır. Bisiklet tur içerisinde Doktor, Avukat, Öğretmen ,Esnaf, İş Adamı, öğrenci, Memur ve  v.b. kişilerden oluşan ekibimiz kardeşçe beraber bugün Harran ilçesinde pedal çevirerek keşif ettik.  ilk defa Harran'ı gören arkadaşlar İlçesinin tarihi  İslam üniversitesini ,kalesini  ve  kümbet evlerine ise hayran kaldılar.
Biz dernek olarak hem kendi bireysel sağlığımız, sosyal yaşantımız ve toplumumuza karşı olan sorumluluğumuz gereği haftada 2 gün cuma ve pazar günleri bisiklet turları düzenli olarak planlıyor ve uyguluyoruz. Şanlıurfa pedalla derneği, amatör bisiklet severleri biraraya getirerek, bisiklet sevgisini yaymak, kullanımını yaygınlaştırmak amacını hedefleyen 1 aylık çok genç bir dernek. Bisiklet kullanımı ülkemizde çok elverişli iklim ve coğrafyasına rağmen dış ülkelerden çok geride. Oysa ki bisiklet sağlık, ulaşım ve eğlence açısından oldukça güzel bir değere sahip. Bisikletin yaygınlaşması, insanların buna ilgi göstermesinin yanısıra sivil toplum kuruluşlarının, medya kuruluşlarının ve yerel yönetimlerin ve hatta hükümet politikalarının bu konuya eğilimine ihtiyaç duyuyor. Bisiklet yolları günümüzde tüm modern kentlerin vazgeçilmezi durumda. Bu bağlamda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekiyor"dedi.
Bisiklet severler Harran kültür evinde toplu olarak hatıra fotoğrafı çekerek ilçeden ayrıldılar. 
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER