Fuarın Yıldızı Harran Göz Doldurdu

Türkiye’nin tarih ve kültür şehri Şanlıurfa’nın, açık hava müzesini andıran ilçesi Harran, bu yıl ilk kez katıldığı İstanbul’daki Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı (EMITT) başarıyla tamamladı.

Fuarın Yıldızı Harran Göz Doldurdu

Türkiye’nin tarih ve kültür şehri Şanlıurfa’nın, açık hava müzesini andıran ilçesi Harran, bu yıl ilk kez katıldığı İstanbul’daki Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı (EMITT) başarıyla tamamladı. Fuar boyunca Harran standında konuklarını ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, en büyük kozlarının turizm olduğunu, bu nedenle fuarı en iyi şekilde değerlendirdiklerini bildirdi.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Doğu Akdeniz ve Avrasya bölgesinin en önemli turizm buluşmasını gerçekleştiren ve dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan EMITT Fuarı’nı değerlendirirken, “İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda standımız adeta dolup taştı. Biz bir kez daha Harran’ın bir marka kent olduğunu burada herkese kanıtlamış olduk” dedi.

Harran’ı daha önce gören ya da görmeyen tüm ziyaretçilerin ilçeye olan hayranlıklarını dile getirirken gurur duyduklarını anlatan Başkan Özyavuz, özellikle İstanbul ve çevresinde yaşayan hemşerilerine de teşekkür etti. Başkan Özyavuz, “Hemşerilerimiz bizi hiç yalnız bırakmadı. Yöremizin sanatçıları başta olmak üzere gelen ziyaretçilerimizle gün boyu sohbet ettik. Kentlerin tanıtımına katkı sağlayan, turizm profesyonellerini aynı çatı altında buluşturan fuarın amacına ulaştığını düşünüyorum” diye konuştu.

TERÖRÜ BARINDIRMAYIZ

Başkan Özyavuz, standı ziyaret eden vatandaşların Harran’ı görmek istediklerini ancak, terörden korktuklarını söylediklerini belirterek, “Yanlış bir algı var. Bizim bu algıyı kırmamız gerekiyor. Şanlıurfa il merkezinde de Harran’da da terör barınamaz. Bayrağına, milletine, devletine bağlı örnek vatandaşların diyarı Harran tam anlamıyla güven ve huzur şehridir. Biz standımızı ziyaret eden konuklarımıza öncelikle bunları anlattık” dedi.

 Özyavuz, Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşması olan ve bu yıl 85 ülkeden 4 bin 800 katılımcı, 600 tur operatörü ile bin 30 firmanın ağırlandığı fuara bundan sonraki yıllarda da katılarak, buradaki potansiyeli değerlendirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Özyavuz, Harran standında ilçeyi tanıtan dergi, broşür ve kitapçıklar dağıtmanın yanı sıra konuklarına çiğköfteyi de kendi elleriyle ikram etti. Belediyenin kıdemli basın danışmanı Abdullah Akkurt’un gazetecilikteki marifetini çiğköfte yapmakta da kanıtladığı fuarın yıldızı olan Harran Standı binlerce kişi tarafından hayranlıkla izlendi.

Bu arada, Harran Standı fuar organizasyonunu üstlenen firma tarafından da ödüllendirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER