Harran Ovası'nda Bayrak Deyince Akan Sular Duruyor....

Evet sözlerime başlarken yutkunarak ve gururla klavyenin tuşlarına tıklıyorum. Tarih 31.01.2018 urfaya acı haber ulaştı ağrı doğu beyazıtta vatanı görevini yapmak için sınırlarımızın sıfır noktasında görev yapan şehit ali aydarın acı haberi urfaya bir ateş gibi düştü.

Harran ovası'nda geçmişten geleceğe doğru her zaman vatan severligini kanıtlamış bir millettir,bir halktır geçtiğimiz çarşamba günü harran ovasına şehidimizin acı haberi düşer düşmez sosyal medya adeta bayraklarla ve şehidimizin profiliyle süslendi ayrıca bütün ovada şerefli bayrağımız ile donatıldi işte ben buna vatan ve bayrak aşkı derim. Bu gün yani aziz şehidimizin naaşı urfaya gelir gelmez bölgede resmen yaz ilan edildi bir çok esnafımız darabeleri çekip şerefli bayrağımızı kapısına asarak şehidimizin törenindeyiz diye not bıraktılar. Bölgenin gençleri ve bölgenin halkı şehidimizin köyüne doğru sabahın erken saatlerinde haraket etmeye başladılar ve bütün bunları gururla takip ettim kimisi motosikletle kimisi arabayla kimiside toplu araçlarla şehidimizi karşılamaya gittiler. İşte yukarıda dedim ya harran ovası'nda bayrak vatan dediğinde akan sular durur diye akçakalede ve harranda şehidimizin gelmesiyle resmen hayat durdu resmen akan sular durdu.

Şedimizin naaşına 10 binlerce kişi katılım sağladı bir çok siyasilerimizde yer aldı ama bütün bunlar bir yana birde yeni doğmuş henüz 1 aylık bebesi bir yana çok acı bir duygu alev alev yanan bir ateş sizce öyle değilmi. O an gözlerimin yaşlarına hakim olamadım özellikle şehit babası elleri öpülesi değerli amcamız ayakta duracak dermanı yoktu ben cenaze namazını kılarken rabbim bana ilk saflarda şehidimizin cenaze namazını kılmayı nasip etti ellerimiz birbirlerine bağlı olmasına rağmen bir çok kişinin elleri titrediği hissettim çünkü yakıcı bir ateşti dayanılmaz bir acıydı.

Rabbim bütün katılım sağlıyan harran ovasının halkından ve fatiha bile gönderen bütün vatandaşlarımızdan raziolsun. Dedim ya bu vatan kolay kolay kazanılmadı ki keferelere verelim diye bizler bir ölürüz bin diriliriz allahin izniyle bu vatanı bolemeyecekler harran ovasının ezanını dindiremeyeçekler.

Abd'nin uşakları 40 yıldır taşaronluk yapıyor ve yapmaya devam ediyorlar ama şunu iyi bellesinler turkiyede'de irakta'da afrinde'de her yerde başlarında bir balyoz gibi çökecek mehmetciklerimiz kendilerine fare çukurundan farksız yaptıkları mağaraları tünelleri başlarına yıkmaya devam ediyorlar...Bizlerde her daim mehmetciklerimizin yanındayız bayrağımızın sevdasındayiz.

Harran ovası'nda bayrak diyince akan sular durur ve öylece ebediyen kalmaya devam ediyor bu günkü görmüş olduğum bayrak sevdası ve şehidimizin naaşına katılan 10 binleri anlatmaya kalkarsak sayfalar yetmeyecek rabbim birliğimizi dirligimizi korusun inşallah. Belki sık sık yazamıyorum ama yazınca'da dilim diğilde gönlüm dile gelir..

YORUM EKLE