“Vazifemiz İnsan Hayatını Kolaylaştırmak”

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan budama çalışmalarını denetledi. Vatandaşların taleplerine anında cevap veren Başkan Demirkol, vazifelerinin insan hayatını kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Refahiye Mahallesi’nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen budama çalışmalarını inceledi. Çalışmalar hakkında birim müdürlerinden bilgi alan Başkan Demirkol Mahalle sakinlerinin de taleplerini dinledi. 
Mahalle sakinlerinin müracaatı üzerine bölgeye kısa sürede ekipleri gönderen Başkan Demirkol, süratle devam ettiğini ifade etti. Yeni yılın ilk gününde ekiplerin rutin çalışmalarına ilaveten yağış beklentisi nedeniyle tedbirler aldıklarını söyledi. 
Başkan Demirkol yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Fen İşleri Müdürlüğümüz, Park Bahçe Müdürlüğümüz ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde bugün itibari ile izinler kaldırılmıştır. Tüm arkadaşlarımız vazifesinin başındadır.  Olası bir yağış, yolların kapanması veya insan hayatının zora girmesi halinde arkadaşlarımız gerekli müdahaleleri yapacak şekilde hazır beklemektedirler. Bugün Park Bahçe Müdürlüğümüz de eskiden olduğu gibi tüm çalışmalarına ilaveten kar yağışı beklentisi nedeniyle can ve mal güvenliği için tehlike arz edebilecek bölgelerdeki büyük ağaçları budayarak can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışıyorlar. Bu çalışmalar için Park Bahçe Müdürlüğümüzün tüm ekiplerine bun soğuk günde fedakarca çalıştıkları için teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Fen İşleri Müdürlüğümüz yolların kapanması ihtimaline karşı yapmış oldukları çalışmalar için de teşekkür ediyorum. Bizim vazifemiz insan hayatını kolaylaştırmak. İnsanlarımız fiziki şartlarda rahat etmesini temin etmektir. Bu çalışmalarımız devam edecektir.  Tüm kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.”
Şanlıurfa 300 konutlar maliye lojmanları yöneticisi İbrahim Halil Küçüksüslü ise Cuma namazının ardından Başkan Demirkol’a ağaçların tehlike arz ettiğini ilettiklerini söyledi. 15 dakika içerisinde ekiplerin geldiğini anlatan Küçüksüslü Haliliye Belediyesi Çalışanlarına ve Başkan Demirkol’a teşekkür etti. 


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER