Saadet Partisi Haliliye ilçe Adayını Resmen Açıkladı!

Saadet Partisi bugün düzenlediği basın toplantısı ile Haliliye İlçe Belediye Başkan Adayını resmen açıklamış oldu.

Özel bir otelde düzenlenen aday açıklama toplantısına Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, Saadet Partisi Karaköprü İlçe Belediye Başkan Adayı Essum Saatçi Aslan ve parti yöneticileri katıldı. Burada açıklama yapan Haliliye ilçe adayı Eczacı Mustafa Hekimoğlu, 20 yıl önce encümen olduğu dönemin parti ismi Fazilet Partisinde o zamankinde daha fazla heyecanlı olduğu belirterek, ilçeye talip olduğunu söyledi.

‘Medeni bir şekilde adaylığımızı koyuyoruz’

Saadet Partisi Haliliye İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Hekimoğlu, “Ben şuan 20 yıl önceki Refah Partisinin meclis üyeliğine aday olduğum gün kadar heyecanlıyım. Ben Şanlıurfa doğumluyum. Babam Şehitlik Mahallesinin muhtarıydı. O dönemden itibaren siyasetin içerisinde olduğumuz bir dönem. Biraz tecrübelerimizi geliştirdik ve biraz da aslında orada şehri tanımaya başladık. Belediyecilik siyasi bir yarıştır Biz de bu yarışta medeni bir şekilde adaylığımı koyuyorum. Bu bir misyon işidir arkadaşlar. Şehrimize şehrül emin seçiyorsunuz. Seçerken de nasıl domates seçiyorsunuz en iyi adayı ben demiyorum ben en iyi adayım. Beni de Essum hanımı da zorlayın. Türkiye’nin farklı birçok yerinde yaşama imkanı buldum. Yanı Şanlıurfa’yla kıyasladığımız zaman çok eksik yönlerimiz var. Çok artı yönlerimiz de var. Şehirler birbirleriyle yarışıyor. Tamam bizim çok güzel tarihi, sosyal değerlerimiz var. Ama artık şehirler yarışıyor. Artık belediyeler profesyonel bir şekilde yönetilmeli, stratejiler olmalı. Kısa, orta ve uzun vadede stratejiler olmalı. Haliliye Belediyesi bunun için de çok uygun bir yer. Neden derseniz, bir defa Dünyanın en eski yerleşim yeri Göbeklitepe’yi içerisinde barındırıyor. İnsanlar da orayı merak ediyor. Ben Urfa aşığı bir insanım.” Dedi.

‘Şehri ilgi odağı haline en iyi şekilde getirmeye talibiz’

“Şehrimiz ilgi odağı ama biz bu ilgi içerisinde en güzel şekilde yapmaya talibiz.” İfadesini kullanan Hekimoğlu, “Malumunuz ben AK Partide.. O zaman partinin kapatılma durumu olduğu zaman bizim bir seçim yapma şeyimiz vardı. Acemilik dönemlerini birlikte yaşadık ve keşke hep acemi kalsaydık dediğim dönemle oldu. Çünkü zaman içerisinde parti ilk başladığı noktadan maalesef eksen kaymalarına başladı. Bizler içsel eleştiri yapmaya da çalıştık. Partili olduğumuz için sözlerimiz belki sözlerimiz yanlış anlaşıldı. Emekler hiç edildi. Vekillerin değil halkın adayı olması gerektiğini savunurken bunların tersi.. ben inanın ki ilk günkü eksendeyim. Ben neredeyse noktada duruyorum. Bu şehrin yönetimine talibim. Ben diyorum ki  en güzelini yapacağım. Bu güne kadar dünya görüşümü bu güne kadar yaşamış olduğum vizyonumu en iyi şekilde yansıtıp. Diğer illerden daha fazla ön noktaya getirmeye çalışacağım.” Diye konuştu.

‘Şeffaf ve dürüst bir belediye olacağız’

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı M. Niyazi Yanmaz, “Urfa peygamberler şehri, Urfa kadim bir şehir çok eski bir yerleşime sahip bir şehir ve bu şehrin Haliliye ilçesi bu memleketin çok önemli bir ilçesi. Haliliye ilçemiz çoğu ilerden fazla nüfusa sayıya sahip bu çerçeve içerisinde biz Haliliye ilçemize yakışacak, hizmet yapacak bir adayımızı size tanıtmak istiyorum. Haliliye ilçemizde, Urfa’mızda bugüne kadar belediye nezdin de ve diğer alanlarda hizmet eden bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bugün halli hazırda mevcut olan hizmet etmekte olan Haliliye belediye başkanımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gelinen noktada insanların kafası bu noktada çok karışık; Karaköprü'de adayında ifade etmiştim biz bunu kabul etmiyoruz çalıp yıkmaya çalışıyorlar sevgili kardeşlerim bizi aldatan bizden değiller. Şeffaf bir belediyecilik, dürüst bir belediye olacağız ve bu şehir’e, bu memlekette hizmet etmek istiyoruz.” Dedi.

‘Bu şehirde insanlar dökülüyor’

“Sevgili kardeşlerim Şanlıurfa’mız bu seçim sürecinde Haliliye, Karaköprü, Eyyübiye olarak Urfa'nın bütün seçim kitlesini aşağı yukarını ifade etmekteyiz.” Diyen Yanmaz, “Dolasıyla bu şehirde insanların döküldüğü ve Türkiye'nin son verilerinde olduğunu ve Türkiye'nin büyükşehirlerin de 8. Sırada Şanlıurfa öyle olmalı ki peygamberler şehrini, kadim şehrini artık ulaşımda, eğitimde, sosyal alanlar da geçmişte kendisine layık bir şekilde tekrarlanmalı. Bu noktada burada adayımızı tanıtmada şunu demek istiyorum; şeffaf, dürüst, doğru, akıllıca, bir kuruşunun hiçbir yere kaybolmaması israf olmaması için bütün çabamızla gayret edeceğiz ve bu şekilde bu şehri bu ilçeye hizmet edeceğiz.” Diye konuştu.  

Yanmaz son olarak Haliliye adayını tanıtarak, “Bu şehrimizin, bu ilçemizin çok değerli kardeşimiz, geçmişten bugüne bizimle hareket eden kardeşimiz Eczacı Mustafa Hekimoğlu'nu huzurlarınızda Haliliye belediye başkan adayı olarak ilan ediyorum.” Diyerek konuşmasına son verdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 9 ay Önce

tüm seçimlerde aday adayı olmuştu.şimdi gerçekten aday oldu.ama yalnış zaman ve yanlış yerde.keşke yeni refahı bekleseydi.

Nöbetçi aday adayı yine sahnede
Nöbetçi aday adayı yine sahnede - 9 ay Önce

Nöbetçi aday adayı
Yokmu etrafında gerçek dostu seveni uyarsın bu arkadaşı anti pati artık çok yazik

Basvurmadigi bi tek muhtarlık kaldı
Basvurmadigi bi tek muhtarlık kaldı - 9 ay Önce

Bi tek muhtarlık seçimine aday adayı olmadi keşke muhtarlığa aday adayı olaydı

dinçer kemal
dinçer kemal - 9 ay Önce

ak parti sizin ve sizin gibi degerli insanların kıymetini, bilemedi ne yazıkki, ama sizin adınıza sevindem doğru bir karar verdiyini düşünüyorum ben ve ailem arkanızdayız oyumuz teredütsüz minetsiz sizindir. başarılar diliyorum sayın mustafa hekimoğlu .

SIRADAKİ HABER