Haliliye'den Balkan Ülkesinde iftar

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Haliliye Belediyesi tarafından organize edilen iftar sofrasında Makedonyalı Müslümanlar ile bir araya geldi. İftar sonrası açıklamalarda bulunan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, din kardeşliğini unutmadıklarını belirterek; “ 2105 Kilometre uzaktan sizin yanınıza geldik. Sofranıza geldik.”dedi.

Haliliye Belediyesi tarafından düzenlenen Balkan Ülkelerinde verilen iftar yemeğinin ikinci durağı ise Makedonya’nın Üsküp kenti oldu. Koliçan bölgesinde yaklaşık 750, Piriştina’da ise bine yakın yetim çocuk ve ailesine iftar ikramında bulunuldu. Başkan Fevzi Demirkol, Üsküp’teki iftar programına katıldı. İftara Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ile belediye meclis üyelerinin yanı sıra, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar ve Mehmet Ali Cevheri, AK Parti 24. Dönem Milletvekili Yahya Akman, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği İkinci Katibi Yusuf Ziya Kenar, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, Dosteli Derneği Başkanı Evgin baki ve Studenican Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Baki ve Üsküp bölge halkı katıldı.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, iftar öncesi alanda incelemelerde bulunarak Üsküp’te bulunan Müslümanlarla iftara eşlik etti. Düzenlenen iftar organizasyonundan dolayı görüşlerini dile getiren Üssküp’lü Müslümanlar; Haliliye Belediyesine, Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Okunan ezanın ardından iftarını açan Fevzi Demirkol, iftara katılan Üsküplülere seslendi;
 “Şimdi bizler 2105 kilometre uzaktan sizin yanınıza geldik. Sofranıza geldik. Evlad-ı Fatihan’ın, Murad Hüdavendigar’ın, Yıldırım Beyazıd’ın diyarı Üsküp’e geldik. Bizi misafir ettiniz, hepinize teşekkür ediyorum. Peygamberler Şehri Şanlıurfa’dan, Haliliye’den size selam getirdik. Selamımızı kabul buyurunuz ve ayrıca Evlad-ı Fatihan’ı her zaman için unutmadığımızın bir belirtisi olarak buradayız. Bu programımız Balkanlarda üç gün boyunca devam edecek” dedi. 
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Konuşmalarının devamında birlik ve beraberlik vurgusunda bulunan Başkan Fevzi Demirkol, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bu programlarımız toplumumuzun, din kardeşlerimizin hiç birini unutmadığımızın bir belirtisi, bir nişanesi olarak 30 Haziran’da Mescid-i Aksa’da ve Gazze’de devam edecek. Bizim bölgemizde yaşanan huzur, sükun ve güven ortamını sizlere de aksettirmek için buradayız. Yalnız hepiniz kendinizi evinizde hissediniz. Özümüz bir, sözümüz bir, duamız bir, gayemiz bir, amacımız bir, soframız bir. Bu sofrada sizler ev sahibiniz. Sofranız daim olsun, soframız daim olsun.”ifadelerine yer verdi.
Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise Balkan Ülkelerinde böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapan Haliliye Belediyesi’ne başlatmış olduğu çalışmaları için teşekkürlerini iletti..
Şanlıurfa AK Parti İl Milletvekili Mahmut Kaçar, yaptığı açıklamalarda Üsküplüler ile aynı sofrada buluşmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti ve buna vesile olan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçke
gerçke - 3 yıl Önce

sayın başkan hele bir vali konagından bir geçte senin yüzünü bir görelim

SIRADAKİ HABER