Haliliye'de yol çalışmalarını sürdürüyor

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ramazan Ayı dolayısıyla vardiya saatleri değişen Fen İşleri Müdürlüğü’nün yol çalışmalarını gece saatlerinde çalışma alanında denetledi. Yol açma çalışmalarını inceleyerek, işçilerle görüşen Başkan Demirkol, “İş adamlarımızın, inşaatçılarımızın ve halkımızın sonunda ikamet edecek alanlarımızın alt yapısının düzenlenmesi için yapılaşma başlamadan yollarımızı açıyoruz” ifadelerini kullandı.

 Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ramazan ayı münasebetiyle ilçe genelindeki yol yapılandırma ve yol yapım çalışmalarında saat değişikliğine gitti. Ramazan ayı kapsamında iki vardiya şeklinde çalışan işçiler, iftar vaktinden sahura, sahur vaktinden de öğlene kadar çalışıyor. Başkan Fevzi Demirkol, beraberinde bulunan Başkan Yardımcısı Mehmet Selim Polatkan ve Belediye meclis Üyesi Abdulkadir Altudağ ile birlikte Devteşti Mahallesinde yapımı süren yol yapım çalışmasını gece mesaisinde ziyaret etti. Demirkol;

 “Ramazan Ayı boyunca halkımıza rahatsızlık vermemek adına ve ayrıca, mesai sarf eden Fen İşleri Müdürlüğü’müz personellerinin de ibadetlerini rahatlıkla yerine getirmesi amacıyla Haliliye Belediyesi olarak çift vardiya çalışıyoruz. Bir kısım arkadaşlarımız iftardan sonra işe başlayıp, sahur vakti işi bırakıyorlar, bir kısım arkadaşlarımız da sahur vakti işe başlayıp öğle vakti işi bakıyor. Dolayısıyla gün içerisinde insanlarımızın rahatsız olmamasını temin ediyoruz. Haliliye Belediyesi personellerinin de ibadetlerini yerine getirmesini sağlamış oluyoruz” dedi.

Haliliye Başkanı Fevzi Demirkol, konuşmalarının ardından ilçenin kalabalık ilçelerinden olan Devteşti ve AhmetYesevi mahallelerinde açılacak yeni bir yolun kalmadığını belirten Demirkol yeni bir sokak yapabileceklerini belirtti. Demirkol yaptığı açıklamalarda;

 “Haliliye Belediyesinin faaliyet alanları içerisinde olan Devteşti ve Ahmet Yesevi, şehrimizin gelişen ve aynı zamanda haftada bir sokak ilave edilen mahalleleri. Devteşti ve Ahmet Yesevi, nüfusça da Haliliye’nin en kalabalık bölgesi. Biz bu bölgelerde kırmızı kot uygulaması başlatarak ve devam ettirerek yeni yollar açıyoruz. Bu açmış olduğumuz yollarda bir tek inşaat yok. İş adamlarımızın, inşaatçılarımızın ve halkımızın sonunda ikamet edecek alanlarımızın alt yapısının düzenlenmesi için yapılaşma başlamadan yollarımızı açıyoruz. Yapılaşma başladıktan sonra da üst yapıyı yapıyoruz. Şuanda Ahmet Yesevi Mahallesi’nde açılacak yeni yol kalmamıştır. Tüm yollarımızı açmış bulunmaktayız. Ahmet Yesevi halkına hayırlı olsun” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER