Haliliye’de, Park Ve Bahçelerde Hummalı Çalışma

Haliliye Belediyesi, ilçe genelindeki park ve bahçelerde mevsim şartlarına uygun çalışmalarının yanı sıra, yenilikler yapmayı da sürdürüyor.

Başkan Fevzi Demirkol’un ‘yemyeşil Haliliye’ hedefiyle çalışmalarını hummalı şekilde yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mevsim şartlarına uygun çalışmalarını devam ettiriyor. Ekipler, Devteşti Mahallesinde toplamda 30 bin metrekare olan 7 parkta çim ekme çalışmalarını tamamladı. Bakım çalışmaları da tamamlanan çim ekme çalışmalarının ardından 7 park yeşil görüntüsüne kavuştu.

Mevsim şartlarına uygun yürütülen çalışmalar kapsamında Kısas kırsal Mahallesinde bulunan 5 parkta da, çim biçme, bank ve piknik masalarının onarımı ile ağaç bakım çalışmaları da ekiplerce yürütülüyor. Yürütülen çalışmaların yanında Süleymaniye Mahallesinde bulunan anaokulu ve sağlık ocağının bahçelerindeki çimlerin biçim çalışmaları da ekipler tarafından gerçekleştirildi.

Parklardaki yenilik çalışmaları kapsamında da, vatandaşların sağlıklı yaşamı ve spor yapmalarını sağlamak amacıyla Veysel Karani Mahallesinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Parkına fitness aletlerinin monte işlemleri gerçekleştirilerek, vatandaşların kullanımına sunuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vadandaş
vadandaş - 1 yıl Önce

YENİŞEHİR SELAHATTİ EYYYÜB MAH SOSYAL EVLER ÇEVRESİ ÇOK KÖTÜ BİNALAR ESKİ BAŞKAN EL ATARSA İYİ OLUR

SIRADAKİ HABER