Haliliye Zabıtaları İş Başında

Haliliye Belediyesi, gıda satışı yapan işyerlerine yönelik yürüttüğü denetimler ile halk sağlığını korumayı sürdürüyor. Zabıta ekipleri, ruhsatsız işyerlerinin de kapatma işlemlerini gerçekleştiriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları ile vatandaşların sağlığını korumaya yönelik denetimlerini aralıksız devam ettiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda ilçe genelinde gıda satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri, yürüttüğü denetimlerde işyerleri ruhsatı, kaldırım işgalleri ile gıda maddelerinin son kullanma tarihleri, irsaliye faturaları ve hijyen koşullarının kontrollerini sağlıyor. Zabıta ekipleri denetimlerinde karşılaşılan olumsuzluklar ile ilgili de tutanak tutup, işyeri sahiplerini uyarıyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ruhsatlı ticari faaliyetlerin yaygınlaştırılması amacıyla da yürüttüğü çalışmalar kapsamında ruhsatı bulunmayan işyerleri hakkında da mühürleme işlemi gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri, kapatılan işyeri sahiplerinin ruhsat almaları için Haliliye Belediyesi Ruhsat Birimine yönlendiriyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 ay Önce

Zabıta ne iş yapar anlamadım Bahçelievler de kaldırım işgalinden dolayı yürümüyoruz

Urfali
Urfali - 3 ay Önce

Kaldirimlarda insanlar yüruyemiyor.

Urfali
Urfali - 3 ay Önce

Yanliz b.evlermi bircok kaldirim . Isgal edilmis. Zabita seyir ediyor. Ariyorsun ..herkes top bir birine atiyor....

SIRADAKİ HABER