Haliliye'den Mescid-i Aksa'da iftar

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ramazan Ayı dolayısıyla düzenlenen iftar sofrasında Filistin’in Kudüs kentindeki Müslümanları ağırladı.

Haliliye'den Mescid-i Aksa'da iftar

Haliliye Belediyesi, Ramazan Ayı organizasyonlarını gün be gün arttırarak devam ediyor. Haliliye İlçesi’ndeki iftar ve sahur sofraları ile evlere ve hastanelerdeki hasta yakınlarına iftar ikramlarında bulunan Haliliye Belediyesi Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Ramazanda ülke dışındaki Müslümanların da yanında bulunuyor.

Kardeşlik duygularını pekiştirmek ve Ramazan Ayı’nın anlamını yansıtmayı amaçlayan Başkan Fevzi Demirkol, ve her gün binlerce kişiyi sofrasını açan Haliliye Belediyesi, Filistin’in Kudüs kentindeki Müslümanların ilk kıblesi olarak bilinen Mescid-i Aksa’da iftar sofrası kurdu. Mescid-i Aksa’nın avlusunda binlerce kişiye ev sahipliği yapan Haliliye Belediyesi’nin iftar sofrasına misafir olan Kudüslüler, ezanın okunmasıyla hep birlikte orucunu açtı. 

Kudüslüler, Haliliye Belediyesine gerçekleştirmiş oldukları iftar sofrasıyla ve yanlarında olduklarını hissettikleri için teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER