Haliliye Belediyesi O Projelerini Hayata Geçirdi

 Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, kadınların sosyal hayata katılımını ve istihdama yönelik eğitimler almalarını sağlamak amacıyla, kadın yaşam merkezi ile yaşlıların sürekli veya geçici süreleri kalıp vakit geçireceği 48 yataklı yaşlı bakım evi projelerini hayata geçirdi.

Haliliye Belediyesi O Projelerini Hayata Geçirdi

Temel belediyecilik çalışmalarının yanı sıra, vatandaşların sosyal belediyecilik alanındaki taleplerini de karşılayan Demirkol, ilçedeki ihtiyaçların tespitini yaparak, çözüm noktasında çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Demirkol’un vizyon projesi olan kadınların sosyal hayata katılımı ve aile ekonomisine katkı amacıyla istihdama yönelik kurslar almasını sağlamak amacıyla Haliliye Belediyesi Kadın Yaşam Merkezinin inşaat çalışmaları başladı.

24 milyon 950 bin Türk Lirası bedelle ihalesi tamamlanan 17 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan kadın yaşam merkezinde, ofisler, yüzme havuzları, fitness salonu, basketbol ve voleybol spor salonu, kreş, atölyeler, çok amaçlı salon, el ürünleri mağazası, sergi salonu, konferans salonu, okuma salonu, derslikler ve kapalı otopark yapılması planlandı. Kadınların hem eğitim alıp, hem de vakit geçirecekleri bir yaşam merkezi olacak olan Kadın Yaşam Merkezi, kent genelinde bu alanda duyulan ihtiyacın da karşılanmasını sağlayacak.


48 Yataklı yaşlı bakım merkezi


Her yaştan vatandaşın ihtiyacını giderecek merkezler kuran Demirkol, bu anlamda yaşlıları da unutmuyor. Yaşlıların bakımları için Kadın Yaşam Merkezi ile aynı alan üzerine kurulacak, yaşlıların ihtiyaç duyacağı tüm detayları da içinde barındıracak 48 yataklı Yaşlı Bakım Evinin inşaatına başlanılıyor.


“Haliliye halkına hayırlı olsun”


İnşaat alanında incelemelerde bulunan Demirkol, “Şanlıurfa’da daha öncesinde yapılmamış bir sosyal ihtiyacı karşılamak amacıyla çocuklarımızın faydalanması için kreş, kadınlarımızın sosyal hayat katılması için çeşitli sosyal alanda faaliyet göstermeleri, hobilerini desteklemek amacıyla içerisinde kreşi olan kadın yaşam merkezi ve daha sonrasında yanı başında yaşlı bakım evi inşa etmekteyiz. Bu inşaat alanımız 17 bin metrekaredir.

Halkımızın büyük bir ihtiyacını karşılayacak. Kadınlarımız buraya geldiklerinde çeşitli sosyal aktivitelere katılacaktır. İçerisinde engelliler için ayrı, sağlıklı kadınlar için ayrı olmak üzere yüzme havuzları yer alacaktır. Konferans salonları, eğitim alanları, atölyeler, kreşler ve sınıflar da yer alacaktır. Bu tesisimiz çok yakın bir zaman Haliliye halkının hizmetine girecektir. Haliliye halkına hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER