Haliliye Belediyesi'nden "ALO İFTAR" hizmeti

Haliliye Belediyesi, Ramazan Ayı dolayısıyla evlerinde yemek yapamayan ailelerin evlerine iftar vaktinin yaklaşmasıyla beraber sıcak yemek gönderiyor. İmkanı olmayan ve yemek yapamayan vatandaşların imdadına yetişen “Alo İftar” hizmeti vatandaşlardan tam not aldı.

Üç noktada her gün ramazan boyunca iftar çadırı, hastanelerde bulunan hasta ve hasta yakınlarına iftar ikramı, kırsal mahallelerde iftar yemeği, sahur sofrası ve Avrupa’daki balkan ülkelerinde açtığı sofralarla Haliliye Belediyesi bu sene ilklerin yaşandığı Ramazan Ayı’na ev sahipliği yaptı. Başkan Fevzi Demirkol’un katkılarıyla iftar sofralarına gelemeyen ve Ramazan’da evlerinde yemek yapamayan vatandaşlar da unutulmadı.  Ramazan’da yemek hazırlama imkanı bulunmayan veya yemek yapacak durumda olmayan vatandaşlar için iftar vakti sıcak yemek gönderme ilgili çalışmalar başlatıldı.

Haliliye Belediyesi’nin “4442263” numaralı Beyaz Masa Hattı’na yapılan müracaatların ardından görevliler yemek ihtiyacı bulunan ailelerin evlerinde inceleme yapıyor ve uygun görülen ailelere iftar ikramında bulunuluyor. İhtiyaç sahibi ve yemek yapamayan vatandaşların Ramazan boyunca sıcak yemek ihtiyaçlarını gidermek için “Alo İftar” yeni bir ümit oldu. Haliliye Belediyesi ekipleri tarafından önceden tespit edilen ailelere 3 çeşit sıcak yemek dağıtılıyor. 
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ramazan Ayı’nda hizmete sunduğu “Alo İftar” ile bu yıl yaklaşık 440 aileye her gün iftar yemeği veriliyor. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle yemek yapamayan, iftar çadırlarına gidemeyen vatandaşlar için hizmete sunulan “Alo İftar” vatandaşların tekdirini kazandı. İmkanı olmadığı için yemek yapamadığını ifade eden vatandaşlar Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür etti. Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER