Demirkol'dan Engelliler Derneğine ziyaret

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Bedensel Engelliler Derneğini ziyaret ederek ihtiyaç sahibi engellilere ve çevredekilere gıda yardımında bulundu. Başkan Fevzi Demirkol, engellilerin önünde bulunan engelleri kaldırmak için gerekli çalışmalara başladıklarını belirtti.

Başkan Fevzi Demirkol, Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyarette bulundu. Engelliler derneği Başkanı İbrahim Tapışık ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Başkan Demirkol, Haliliye Belediyesi’nin engelliler ile ilgili yapacağı ve başlattığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Haliliye Belediyesi tarafından engellilere ve çevrelerindeki yardıma ihtiyacı bulunan kişilere dağıtılmak üzere hazırlanan gıda paketlerini teslim alan Dernek Başkanı İbrahim Tapışık, yardımlarından ve çalışmalarından dolayı Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür etti.

Derneğe yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Demirkol, “ Engelliler Derneği Başkanı Sayın İbrahim Tapışık’ı ve engelli kardeşlerimizi ziyaret ettik. Engelli kardeşlerimizle birlikte Ramazan Ayı’nda karşılaştıkları engelleri ve bu engelleri nasıl bertaraf edilmesi hususlarında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak bizim belediyeler olarak vazifemizdir. Bu doğrultu da çalışmalarımız da devam ediyor. Engelli kardeşlerimiz de bizim kendilerini ihmal etmediğimizi ve kendilerine olan muhabbetimizi göstermesi açısından, kendi mahallelerinde kendi sosyal çevrelerinde veya kendi yakın çevrelerinde bu gıda kolimize ihtiyacı olduklarını düşündükleri vatandaşlarımıza gıda kolilerimizi götürüp ulaştıracaklar.  Kendilerine Haliliye Belediyesi’nin bu çalışmalarına katkı sağladıkları için teşekkür ediyor. Biz Urfalıyız HZ. İbrahim aleyhisselam’in ateşe atıldığında ağzı ile su taşıyan karınca gibi bugün bu engelli kardeşlerimiz de arabasına aldığı bu gıda kolisini Haliliye Belediyesi’nin çalışmasına katkı sağlamak amacıyla kendisinden daha olumsuz şartlarda olan ihtiyaç sahiplerine götürüp dağıtacaklardır. Ben tüm engelli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kendilerinin engelsiz vatandaşların faydalandığı bütün imkanlardan faydalanabilmeleri için çalışmalarımız devam ediyor. Engelli kardeşlerimizin önündeki tüm engelleri kaldırmak amacıyla hizmet ediyoruz. Engelli kardeşlerimize sağlıklı mutlu bayramlar diliyorum” dedi.
Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Tapışık, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un kendilerini sadece ziyaret etmediğini belirten Tapışık, açıklamalarda bulundu. Tapışık;
 “ Başkanımız devamlı bizim içimizde en aşağı on beş günde bir başkanımızla görüşüyoruz. Sağ olsun bu ramazan da yine engelli arkadaşlarımızı unutmadılar ve şu anda bizim dernekteler. Engelli vatandaşlarımızın bir nebze de olsa yükünü hafifletmek üzere gıda kolilerini bedensel engelliler derneğine getirip ve bizde engelli vatandaşlarımıza dağıttık. Ben Başkanımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER