DEDAŞ, Belediye kavgası vatandaşı vurdu

DEDAŞ ile belediye arasındaki kavga vatandaşları elektriksiz bıraktı…

DEDAŞ, Belediye kavgası vatandaşı vurdu

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Çankaya Mahallesinde belediye tarafından yapımına devam edilen yol çalışmalarında elektrik kablosu kazı sırasında parçalandı. Geçtiğimiz günlerde de Çankaya Caddesinde yapılan çalışmalar sırasında kablo parçalanmış ve uzun süre bölge elektriksiz kalmıştı. Aynı sorunun bugün bir kez daha yaşandı. Kablo parçalanması sonucunda bölgeye giden DEDAŞ ekipleri sürekli aynı sorunla karşılaştıklarını dile getirerek, sorunu halletmeden bölgeden ayrıldı.


DEDAŞ ekiplerinin bölgeden ayrılmasıyla vatandaşlar isyan bayraklarını çekti. Bir süre Belediye ekipleriyle tartışan vatandaşlar bölgeden çektikleri fotoğrafları Whatsapp haber hattından haber merkezimize yollayarak sorunun gündeme getirilmesini istedi. 

Whatsapp hattından haberi gönder vatandaşların iddiasına göre; " Belediye ekipleri bölgede yol çalışması yapıyordu ve elektrik hattını patlattı. DEDAŞ ekipleri geldi ve belediye çalışanlarına biraz daha dikkatli olun dedi. Belediye ekipleri bu sözün üzerine DEDAŞ ekiplerine hakaret etti. Olay biranda büyüdü ve kavgaya dönüştü. Biz araya girdik ve DEDAŞ personelleri telefon görüşmeleri yaparak sorunu halletmeden olay yerinden ayrıldı" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER