HALİLİYE BELEDİYESİ BASKETBOL TAKIMI 1.LİG İÇİN SON 8 ‘DE

Haliliye Belediyesi Basketbol takımı Şanlıurfa tarihinde en üst seviyeye ulaşmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl play Of ilk turunda elenen Haliliye Belediyesi Basketbol takımı bu yıl hem deplasmanda

Hem kendi sahasında Nazilli Belediyesporu farklı mağlup etmeyi başararak son 8 e yer almayı başardı.2013-2014 sezonunda Şanlıurfaspor coach Atilla Keskinle beraber o dönem 3.ligde son 6 ya kalma mücadelesinde İstanbulspor’a serinin son maçında 2 sayı farkla yenilerek elenmişti.

Aslında maçın öyküsü adı altında yazını yazmak istedim ama istedim ki Şanlıurfa Basketbolununum Haliliye Belediyesi ile her geçen gün güzel bir ivme kazandığını paylaşmak istedim.

Son 8 e kalan Haliliye Belediyesinin rakibi yaklaşık 2.5 trilyona kurulan Lokman Hekim Fethiyespor olacak Haliliye Belediyesi Basketbol takımı coachu Atilla Keskin ile yaptığımız sohbette bu turu geçmek için takımız inançlı ve turu geçip Şanlıurfa ya tarihinde ilkleri yaşatmaya devam edip Başkanımız Mehmet Canpolat’a armağan etmek istiyoruz. İfadesini kullanması gözlerinin içindeki kazanma hırsını gördüm.ve şunu eklemek istiyorum sadece Coach Atilla Keskin değil yardımcı antrenörlerden sahaya çıkacak olan Haliliye'nin 12  Aslanları ve şoföründen malzemecisine kadar inandıklarını gözlerinde gördüm.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet CANPOLAT’A ayrı bir parantez açmak istedim Nazilli maçında tribünde yerini alması maçı tamamen yaşaması maç sonunda gözlerindeki heyecan görülmeye değerdi. Nazilli deplasmanında galip geldikten sonra takımı tebrik etmesi 1.lige çıkacağına inancını bütün takıma gösteren Mehmet CANPOLAT başkanı tebrik ediyorum.

Çeyrek final ilk iki maçını Fethiye deplasmanında oynayacak olan Haliliye Belediyesi Basketbol takımı 21 Nisan Pazar günü Şanlıurfa’da oynayacak ve bu müsabakaya tüm Şanlıurfa halkını 11 Nisan spor salonuna ailenizle beraber tribünde yerinizi alın ve Halliye Belediyesi Basketbol takımının bu yarıştaki heyecanına sizlerde ortak olun istiyorum . Çünkü basketbol aşkı tutkusunu bizlere yeniden yaşatan takımımızı yalnız bırakmayalım.

YORUM EKLE