Halfeti Şubat Ayı meclis toplantısı...

Halfeti Belediyesi aylık olağan Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Kürt kentleri üzerindeki ablukaya dikkat çeken Belediye Eş Başkanı Mustafa Bayram, Kürt sorunun savaş politikalarıyla çözüme kavuşmayacağını belirterek, sorunun çözümü için diyalog ve müzakere masasını işaret etti.

Halfeti Şubat Ayı meclis toplantısı...

Halfeti Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince 2016 Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirdi. Şubat ayı meclis toplantı birleşmesine Belediye hizmet binasındaki başkanlık odasında yapıldı. Toplantıya; Halfeti Belediyesi Eş başkanları Mustafa Bayram ve Ayşe Durmuş, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öcalan ile belediye meclis üyeleri katıldı.  Eş Başkan Mustafa Bayram başkanlığında yapılan toplantıda açılış konuşmasını yapan Bayram, Kürt kentleri üzerindeki kuşatmaya dikkat çekti. Savaş politikaları ile Kürt sorununa çözüm getirilemeyeceğini kaydeden Bayram, çözüm ancak diyalog ve müzakere ile olabileceğinin altını çizdi.

 
Bayram: Savaş politikaları ile Kürt sorunu çözülmez
 
Kürt kentlerinin katliama dönük ablukaya alındığı söyleyen Bayram, sıkıyönetim uygulamalarının devreye sokulduğu kentlerdeki ablukanın kaldırılması için bizzat Kürt seçilmişler ile birlikte gittikleri kentlerdeki durumun kelimeler ile tarih edilemez olduğunu dile getirdi. Bayram, Kürt halkının faşist uygulamalar ile karşılaştığını belirterek, "Yıllardır Kürt halkı üzerinde yürütülen inkar, imha ve baskı politikaları sonuç vermediği gibi şimdi izlenilenilen savaş odaklı politikalar da sonuçsuz kalacak. Ancak, bu politikaları devreye koymadan önce yarattığı yıkım ve sonuçsuzluk silsilesini gözönünde bulundurmak gerekiyor. Bu yaklaşımla Kürt sorunu ne hallolur ne de çözülür" dedi.
 
Bayram, konuşmasının devamında AKP'li meclis üyelerine de yönelerek, seyirci kalınan duruma Kürt seçilmişlerin dışında herhangi bir parti ve organının ses çıkarmadığını kaydetti. Bayram, yaşanan hukuksuzluğa karşı bürünülen ruh halini vicdansızlık olarak değerlendirdi. Bayram'ın yaptığı açılış konuşmasının ardından belirlenen gündem maddeleri görüşüldü.
 
Bu kapsamda görüşülen gündem maddeleri şöyle;
 
1 - Tembihname düzenlenmesi
 
2 - Norm kadroda düzenleme yapılması            
 
3 - 2016 yılında hizmet alımı yapılması
 
4- 2015 yılının değerlendirilmesi
 
Son olarak dilek ve temennilerin dile getirilmesi ile toplantı son buldu.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER