Halfeti'de sorunlar bitmek bilmiyor

Halfeti'deki sorunlar bitmek bilmiyor.

Halfeti'de sorunlar bitmek bilmiyor
Her zaman olduğu gibi Urfanatik muhabirlerimiz ilçelerdeki sorunları dile getirmeye devam ediyor.

Bu hafta konuk olduğumuz halfeti ilçesinde alt yapı ve yol sorunları vatandaşlar için büyük bir sorun oluşturmuş durumda. Vatandaşlar eski halfetideki  otopark yeri bulunmamasından ve yapımına devam edilen otopark alanının uygun yerde olmamasından dolayı tepkide buludu. Vatandaşlar sadece haftasonları 1500'e yakın aracın Halfetiye geldiğini ve otopark yeri bulunamadığı için turistlerin bu konuda  şikayetçi olduğunu bildirildi. Öte yandan büyükşehir belediye otobüsünün yola sürtünmesiyle beraber yol çalışmalarına başlayan büyükşehir belediyesine vatandaşlar tepki gösterdi. Halfeti'de yaşayan Şanlıurfalı vatandaşlar, Halfeti yollarının  onarılması konusunda talepte bulundu.

Köy postası konusunda da şikayetçi olan halk, Gaziantep'e günde 6-7 köy postasının gittiğini Şanlıurfa'ya ise 3 günde 1 gittiğini iddia etti.

Eski Halfeti'de bulunan otel için vatandaşlar tepkide bulunuyor.

Halfeti'nin yapısını bozduğunu ve yapılan otoparkın doğayı tahrip ettiğini dile getiren halk bu durumdan şikayetçi olduklarını söyledi.

Halfeti'de çocuk parkının bulunmamasından dolayı sitemde bulunan vatandaşlar Halfeti'de de bir çocuk parkının bulunması gerektiğini dile getirdi

Halfeti'de yaşayan vatandaşlar büyükşehir belediyesinin söz verdiği halde halen yapmadığı projelerden dolayı tepki gösterdi. Büyükşehir belediyesinin Halfeti üzerinde çalışmalarını ve bir takım sorunlarını gidermediğini iddia eden vatandaşlar bu konuda Urfanatik muhabirlerine şikayette bulundu.

Yaz'ın gelmesiyle beraber elektrik hatlarına yapılan yüklemelerden dolayı bir takım elektrik kesintilerinin yaşandığını belirten vatandaşlar elektrik altyapıların güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Bozova-Halfeti turizm yolu için de şikayette bulunan halk yol yapımının uzun bir süredir devam ettiğini ve halen bitirilemediği konusunda tepkilerde bulundu.

Halfeti'deki köylerde yaşayan vatandaşlar ise köylerde taziye evinin bulunmadığı ve taziye işlerini belediyenin çadırlarında yaptıklarını konusunda gösterdikleri tepkiler dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER