Halfeti'de şiddete karşı farkındalık yaratılacak

Halfeti Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü, Şubat ayını "Şiddet ayı" ilan ederek bu ay içerisinde ilçede bir dizi eylem ve etkinlikle şiddete karşı farkındalık yaratacak.

Halfeti'de şiddete karşı farkındalık yaratılacak

Halfeti Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü, Şubat ayı gündemini  “Kadına Yönelik Şiddet İdeolojiktir” şiarıyla ilçede gerçekleştireceği bir dizi eylem ve etkinlik ile kadına dönük şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmaya çalışacak. Çalışmalar kapsamında panel, seminer, mahalle toplantıları, broşür dağıtımı, afiş çalışması, yüz yüze görüşmeler, eğitimler ve anket çalışmaları yapılacak.

 
Belediye Kadın Politikaları Müdürlüğü; kadına cinsiyeti nedeniyle fiziksel, sözel, ekonomik, duygusal, cinsel şiddet olmak üzere çeşitli şekillerde zarar verilmeye devam edildiğine dikkat çekerek, "Devlet ve hükümetin sistematik olarak desteklediği bu durum kadını baskıyla denetim altına almakta ve kadınlara karşı özellikle fiziksel şiddet vakaları da bu nedenle gündemden düşmemektedir. Günümüzde hızla yaygınlaşan kadına yönelik şiddet vakalarının pek çok nedeni olabileceği gibi şiddetin toplumumuz tarafından sorun çözme yolu olarak benimsenmiş olması, kadına şiddet algısının normalleştirilmeye çalışılıyor. Ayrıca bu durum sosyal öğrenme yoluyla da nesilden nesile aktarılmaktadır" açıklamasında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER