Halfeti bir haftadır Telekom mağduru

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yol çalışması telefon hatlarını kopmasına ve bu nedenle de ilçenin telefonsuz ve internetsiz kalmasına neden oldu ilçede, 1 haftadır internet hattındaki arıza giderilemedi.

 Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yol çalışması telefon hatlarını kopmasına ve bu nedenle de ilçenin telefonsuz ve internetsiz kalmasına neden oldu ilçede, 1 haftadır internet hattındaki arıza giderilemedi.

Halfeti ilçesinde Karayolları tarafından yol yapım çalışmaları için başlatılan çalışma esnasında Türk Telekom kablo hattının kopmasına neden olduğu belirlendi. Çalışma esnasında kopan ana kablonun kopması nedeni ile İlçenin Telefon ve İnternet bağlantısı kesildi.  Telekoma ait kabloların kopmasının üzerinden yaklaşık 7 gün geçmesine rağmen hala tamir ve onarımın yapılmaması nedeni ile telefon ve internetleri kesilen vatandaşlar telekom’a tepki göstermeye başladı.
Telekom’a ait kablolar iddiaya göre yol çalışması yapılırken koparıldı. 7 günden beri koparılan hatların yapılması için başvuruda bulunduklarını aktaran ilçe sakinleri şuana kadar herhangi bir görevlinin arızaya müdahale etmediğini söyledi. Türk Telekom’a arıza kaydı bırakmalarına karşın ilgilenilmediği iddiasında bulunan ilçe sakinleri “Telekom kopan kabloların onarımı için müteahhit firmaya ilettiğini firmanın 65 metrelik kablo için ödenek çıkarmadığından onarımın yapılmadığı söylendi”
Yaklaşık bir haftadır ilçede telefon ve internet bağlantısı olmadığı dile getiren İlçe sakinlerinden Mehmet Aybek,” Yapılan çalışmalar çok yetersiz. Hadi firmanın dikkatsizliği yüzünden oldu bu olay onu anladık bir haftadır ilçemizde telefon bağlanılamaz mı kardeşim. Bu insanların günahı ne? biz neden kullanamadığımız bir hizmete para vermek zorunda kalalım. Bir an evvel çalışmaların başlamasını ve telefonlarımıza kavuşmak istiyoruz. Faturamız ödenmediğinde faizi ile birlikte hattımızı kesmesini bilen Telekom günlerdir bizi telefon ve internetten bıraktı, burada vatandaşlar eft yapmak isteyen fatura yatırmak isteyen internetle ilgili bir işlem yapmak isteyen bütün vatandaşlar mağdur oldu. Bir haftadır yetkililere söylememize rağmen sesimizi duyan olmadı”diye sitem etti.
 
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER