Yavru Kediye İşkence Yapan Askere Gözaltı

Erzincan’da, bir orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yapan askeri personel gözaltına alındı.

Yavru Kediye İşkence Yapan Askere Gözaltı

Kent merkezindeki bir subay orduevinde, sivil giyinimli bir kişinin, yakaladığı kediyi yumruk ve tekme atarak işkence yaptığını gören vatandaşlar durumu adli makamlara bildirdi. İhbarın değerlendirmesiyle aşırı alkollü olduğu iddia edilen ve er olduğu belirtilen T.H. hakkında Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma açıldı. Zanlı bu çerçevede düzenlenen tutanağın ardından askeri inzibatlarca yakalandı.

SOSYAL MEDAYADA TEPKİ YAĞDI

Güvenlik kameralarınca da kayıt altına alınan olayın ardından gözaltına alınan zanlının uyuşturucu kullanmaktan adli makamlarda kaydının bulunduğu öğrenildi. Vahşet görüntüler sosyal medyada da yayınlandı. Binlerce vatandaş olaya tepki göstererek askerin cezalandırılmasını istedi. Olayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter’dan açıklama yaptı. Soylu, “Adli ve idari soruşturma başlatıldı” açıklamasında bulundu.

Erzincan Orduevi'nde güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, asker olduğu öğrenilen bir kişi elindeki kediyi feci şekilde dövüyor. Daha sonra kediyi demirlere vuran şahıs, savunmasız canlıyı yola doğru fırlatıyor. Yerde can çekişen kediyi öldürmek için orduevinin kapısını açan şahıs üstünde zıpladığı kediyi, tekmeleyerek fırlatıyor. Etrafında bekleyen sivil ve üniformalı askerlerin yaşanan skandala sessiz kalmaları dikkat çekerken, vahşetin görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER