Yargı Reformu Geliyor!

Yargı reformu strateji belgesi 30 Mayıs'ta Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.

Yargı Reformu Geliyor!

Hakim ve Savcı kura törenine katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Yargı Reformu Strateji Belgesi, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 30 Mayıs'ta tüm dünya ve Türkiye kamuoyuna açıklanacak." dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Adalet bakanlığı mevcut yargılamaları ve cezaevindeki hükümlülerin durumunu etkileyecek Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne son şeklini veriyor. Önümüzdeki günlerde Başkan Erdoğan tarafından açıklanması beklenen strateji belgesi Avrupa Birliği ile ilişkiler açısından da önem arz ediyor.

Söz konusu belgenin Başkan Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaşılmasının ardından ilgili yasal düzenlemelerin de meclise gelmesi bekleniyor.

"ERİŞİLEBİLİR ADALET SİSTEMİ..."

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül mayıs ayı başında önemli değişiklikler içeren Yargı Reformu Strateji Belgesi hakkında, "Mahkemeler adalete erişimi garanti etmelidir. Bu sebeple çalışmalarımızda bir yol haritası değeri taşıyan 'Yargı Reformu Strateji Belgesinin temel vizyonunu 'güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi' olarak belirledik." demişti.

ÖNEMLİ YENİLİKLER İÇERİYOR

Bakan Gül, Başkan Erdoğan tarafından yakında kamuoyu ile paylaşılacağını söylediği söz konusu adımın önemli yenilikler, hedef ve faaliyetler içerdiğine dikkat çekti. Gül ayrıca, strateji belgesinin son şeklini almasında hakim ve savcıların yanı sıra birikimi olan herkesin katkısının olduğunu vurguladı.

.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 21:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER