Urfalı Eski Başkan’dan “Suriyeli” Önerisine AK Parti’den Yanıt!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Suriyeli" önerisine yanıt veren TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı AK Partili Atay Uslu, "Suriyelilerin orada kendileri için savaşmaması söz konusu değil" dedi.

Urfalı Eski Başkan’dan “Suriyeli” Önerisine AK Parti’den Yanıt!

TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı AK Partili Atay Uslu, Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "35 yaşın altında, eli silah tutan ne kadar Suriyeli varsa cepheye gönderilmeli" önerisine yanıt verdi. Uslu, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) mücadelesine değinerek "Suriyelilerin orada kendileri için savaşmaması söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Melih Gökçek'in önerisine yanıt verdi.

Öso'nun Mücadelesini Hatırlattı

Sputnik'in haberine göre Uslu, şunları söyledi:

"Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) şu anda o bölgede kendisiyle ilgili, kendi bağımsızlığı ve özgürlüğüyle ilgili çalışma yapıyor. 2004 yılından itibaren bugüne kadar yaklaşık 80 bir ÖSO mensubu şehit oldu, 250 bir ÖSO mensubunun gazi oldu, engelli hale geldi. Yani Suriyelilerin orada kendileri için savaşmaması söz konusu değil. ÖSO oradaki terör unsurlarıyla da farklı unsurlarla da savaşı devam ettiriyor. Onun dışındaki soruları bu kişilerin kendilerine sorabilirsiniz."

Melih Gökçek Ne Demişti?

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kişisel Twitter hesabında Suriyelilerle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yeni bir politika şart. Türkiye'de yaşayan 35 yaşın altında eli silah tutan ne kadar Suriyeli varsa Türkiye'de kurulacak kamplarda askeri eğitime alınmalı ve Suriye cephesine gönderilmeli."

YORUM EKLE
YORUMLAR
avni unduç
avni unduç - 4 ay Önce

bizim MEHMETCİĞİMİZ neden ŞEHİT OLSUN suriyeli kendi toprakları için savaşsın

Mesut
Mesut - 4 ay Önce

80 bir. 250 bir. Admin birşey söylememe gerek varmı

Sinan
Sinan - 4 ay Önce

Yok gitmezler şerefsizler nargile ziftlensinler

SIRADAKİ HABER