Tunceli'de 2 Askerimiz Donarak Şehit Oldu

Tunceli-Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, bugün saat 18.30 sıralarında hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması sebebiyle 2 askerimiz donarak şehit şehit oldu.

Tunceli'de 2 Askerimiz Donarak Şehit Oldu

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde sürdürülen terör operasyonlarından, çok üzücü bir haber geldi.

2 ASKERİMİZ DONARAK ŞEHİT OLDU

İçişleri Bakanlığı, operasyon dönüşü askerlerin dinlenmeye çekildiğini ve bu sırada kar yağışının başladığını bildirdi. Bakanlık, Jandarma Özel Harekat timindeki askerlerimizden ikisinin donarak şehit olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 06.00'dan itibaren başlanılan "Şehit J.Asb.Çvş. Mehmet Yılmaz Operasyonu" kapsamında 2 JÖH Timi, 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 18.30 sıralarında, Tunceli 2'nci JÖH, Tb.K.lığı unsurlarınca icra edilen K/G faaliyeti esnasında, hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle 2 personel donarak (hipotermi) şehit olmuştur. Şehit personelin tahliye işlemleri planlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 11 ay Önce

Devletimiz askerlerimizin üzerinde arazı şartlarına uygun olmayan giysilerle askerimizi operasyonlara göndererek donarak ölmelerine sebebiyet vermiştir sorumlu olanların yargılanması ve gerekli cezayı almaları gerekir bu olanlar devletin büyük bir ayıbıdır hangi zamanda yaşıyoruz

Memet
Memet - 11 ay Önce

Yazıklar olsun askerimiz donarak öldü nedemek askerleri uygun olmayan kıyafetlerle operasyona göndermek cinayettir bunun hesabını nasıl verecekler yazık günah askerimize

SIRADAKİ HABER