Son Şaka Damada Ağır Geldi

Bursa'nın İznik ilçesinde geleneklere uygun olarak damada yapılan şakalar ve damadın zor anları izleyenleri gülümsetti.

Son Şaka Damada Ağır Geldi

Eşarp takılan, leğende çamaşır yıkatılan ve el arabasına bindirilen koyu Beşiktaş taraftarı damada, son olarak Galatasaray forması giydirildi. Anadolu örf ve adetlerinin yaşatıldığı İznik'te damada yapılanlar görenleri şaşırttı. Dünya evine giren Burhan Çivi’ye arkadaşları öyle şeyler yaptılar ki davetliler bile şaşırdı.Selçuk Mahallesi Osmangazi Caddesi'ndeki düğünde, damada şalvar giydirilip eşarp takıldı.

Arkadaşları tarafından süslenen el arabasına bindirilen damat evvela gezdirildi. Ardından elleri arkadan bağlanarak önüne konulan bir kase yoğurt yedirilen damat Burhan Çivi, leğende çamaşır yıkadı.

Koyu Beşiktaş taraftarı olan damada daha sonra Galatasaray forması giydirildi. Ardından evinin çatısına çıkarılan damat, "Dünya'nın en kılıbık erkeği  

benim diye" bağırdı. Renkli anların yaşandığı düğün sonrası Burhan Çivi ve Pelin Güneş çiftine arkadaşları mutluluklar diledi.

Öte yandan İnanç Ataş ve Büşra Er çiftinin düğününde de yaşananlar farksızdı. Damadın arkadaşları güneşin altında gelinin de içinde bulunduğu gelin arabasını halat ile çektirdi. Sıcaktan bunalan damat, başından aşağı bir damacana su boca edilecek serinletilmeye çalışıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER