Sokağa Çıkın Diyen Fatih Portakala Kötü Haber!

Gazeteci Fatih Portakal hakkında, ana haber bülteninde söylediği "Sokağa çıkın" sözlerine ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Suç işlemeye alenen tahrik" suçundan hakkında soruşturma başlatıldı.

Sokağa Çıkın Diyen Fatih Portakala Kötü Haber!

Gazeteci Fatih Portakal hakkında, ana haber bülteninde söylediği sözlere ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

"SUÇ İŞLEMEYE ALENEN TAHRİK" SUÇUNDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Fatih Portakal'ın 10 Aralık 2018 tarihinde FOX TV ana haber bülteninde sarf ettiği sözlerin ardından "Suç işlemeye alenen tahrik" suçundan hakkında soruşturma başlatıldı.

16 ŞİKAYET DİLEKÇESİ DE BU DOSYA İLE BİRLEŞTİRİLDİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında program CD'sinin RTÜK'ten istendiği, farklı illerden gönderilen 16 şikayet dilekçelerinin de bu soruşturma dosyası ile birleştirildiği öğrenildi.

PORTAKAL: ZAMLARI PROTESTO EDELİM

Portakal, 10 Aralık'ta sunduğu haberde şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türkiye'de barışçıl protestolar olamaz, hadi bakalım, barışçıl bir eylem için zamları protesto edelim. Doğalgaz zamlarını… Hadi bakalım, yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokağa korkudan, endişeden dayak yerim vesaire. Hakkımı arayacağım ama ne yaparım başım belaya girer mi, kaç kişi çıkar Allah aşkına?"

ERDOĞAN'DAN TEPKİ: HADDİNİ BİL HADDİNİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Portakal'la ilgili, "Birileri çıkmış portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir sokağa çağırıyor. Haddini bil haddini. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni" demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ihsan
ihsan - 13 ay Önce

Neden urfaya yok çünkü urfa zaten akp ye veriyor sıkıntı yok urfayı elmalı şekerle kandırmaya devam.

Ali özcan
Ali özcan - 13 ay Önce

Urfaya akp ne yapmiski kaca bi hic

yusuf baykar
yusuf baykar - 12 ay Önce

urfalı lar oyunu Allaha için veriyor hizmet içindegil hizmet olsa nolur olmasa ne olur

SIRADAKİ HABER