Sen Nasıl Bir Annesin!

40 günlük kız bebeğini denize attığını söyledikten sonra bebeğin babası Mustafa T., ile çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan Fatma K.'nın yargılanmasına başlandı. Fatma K., birlikte yaşadığı Mustafa T.'nin, 'Kurtul bebekten, denize at' demesi üzerine bebeği denize attığını savundu. Mustafa T., ise suçlamayı reddederek, "Çocuğumuzu öldür şeklinde hiçbir telkinde bulunmadım" dedi. Mahkeme, Mustafa T.'nin tahliyesine karar verdi.

Sen Nasıl Bir Annesin!

Fatih'te 25 Ocak 2017 tarihinde polis merkezine giderek 40 günlük Tuğçe isimli bebeğini denize attığını itiraf eden Fatma K., nikahsız eşi Mustafa T., ile birlikte çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Çift 6 ay sonra ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Fatma K., ile Mustafa T., hazır bulundu.

"BEBEĞİ DENİZE ATMAMI MUSTAFA İSTEDİ..."

İfadesinde 2015 yılından beri birlikte yaşadığı Mustafa T.'nin kendisine şiddet uyguladığını ileri süren Fatma K., "Olay günü bebeğin kırkı çıktığı için ablamlara gitmiştim. Eve döndüğümde Mustafa ile aramızda tartışma çıktı. Tartışma sırasında bana 'senin yüzüne vurmayacağım, belli olmasın' diyerek vücuduma vurmaya başladı. Daha sonra çocuğu alarak koltuğa fırlattı. Çocuğun sesi kesilir gibi oldu. Bana 'çocuğu öldür' dedi. Ben cesaret edemedim. Bu kez para verip, 'Kurtul bebekten, denize at' dedi" diye konuştu.

"TAKSİDEN İNDİM... DENİZE ATTIM"

Mustafa T., işe gittikten sonra dışarı çıktığını ve taksiye bindiğini anlatan Fatma K., "Çocuk çok ağlıyordu. Taksici, 'hastaneye götürelim mi' dedi. Kabul etmedim. Eminönü iskelesinde taksiden indim. Bir süre sonra da bebeği denize attım" dedi.

"GÜVENLİK GÖREVLİSİNE PUSETİ ATTIM DEDİM"

Bebeği denize atınca iskelede bulunan güvenlik görevlisinin kendisini görüp yanına gelerek, 'Denize ne attın' diye sorduğunu, kendisinin de 'Bebeğim öldü. Pusetini getirip denize attım' dediğini belirtti. Fatma K., "Bir süre sonra kendime geldim ve pişman olup karakola giderek olanları anlattım" diye konuştu.

YAZILI İFADESİNİ KABUL ETMEDİ

Mahkeme başkanı, Fatma K.'nın cezaevinden mahkemeye gönderdiği ifadesinde, "Bebeğinin ölmediğini, eniştesinin bebeği evinde sakladığı" yönündeki ifadesini hatırlatması üzerine Fatma K., kendisinin böyle birşey yazmadığını, okuma yazma bilmediğini, başkasına da yazdırmadığını savundu. Bunun üzerine mahkeme başkanı, tanık olarak çağırdığı Fatma K.'nın eniştesi Yılmaz D.'ye söz konusu ifadeyi sordu. Yılmaz D., "Böyle bir şey söz konusu değil" dedi.

"ARAMIZDA SORUN YOKTU... BEBEĞİ ÖPEREK İŞE GİTTİM..."

Bebeğin babası Mustafa T., ise Fatma K.'yla aralarında herhangi bir sorun bulunmadığını savunarak, "Bir buçuk yıldır birlikteydik. Bir kız çocuğumuz oldu. Aramızda herhangi bir problem yoktu. Olayın olduğu gün ablasına gitmiştik. Hatta oradayken ablasının arkadaşı Emine adlı kadın 'bu çocuğu bize verin' dedi. Böyle bir şeyin olamayacağını söyleyerek tepki gösterdim. Eve geldik. Fatma ile tartıştık ama tartışmamız büyümedi. Daha sonra uyuduk. Sabah 11.00 civarında evdeki 350 TL'yi kirayı ödemesi için verdim. Geri kalanını da ablasından almasını söyledim. Akşam 20.00'da da işe gittim. Aramızda herhangi bir olay çıkmadı. Çocuğumu da öperek işe gittim. Sabaha kadar çalıştım. 9 gibi eve döndüm. Polisler gelmişti. Fatma'nın çocuğumuzu öldürdüğünü orada öğrendim. Ortak çocuğumuzu öldür şeklinde hiçbir telkinde bulunmadım" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER