Pülümür Çayı'nda Bulunan Ceset Necmettin Öğretmene mi Ait?

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Pülümür Çayı üzerinde bulunan erkek cesedinin PKK'lı teröristlerce kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz'a ait olma ihtimali üzerinde durduklarını söyledi.

Pülümür Çayı'nda Bulunan Ceset Necmettin Öğretmene mi Ait?

Tunceli Erzincan Karayolu'nun 25'inci kilometresinde bulunan Pülümür Çayı üzerinde bir erkeğe ait ceset bulundu. Tanınmayacak haldeki ceset, Malatya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cesedin terör örgütü PKK'lılar tarafından kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz'a ait olduğu değerlendiriliyor. Tunceli ve çevresinde operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, arazi arama tarama faaliyeti sırasında Pülümür Çayı'nda erkek cesedi buldu. Tunceli Erzincan Karayolu'nun 25'inci kilometresinde bulunan ve tanınmayacak haldeki ceset, otopsi ve kimlik tespiti için Malatya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 

NECMETTİN ÖĞRETMEN Mİ?

Pülümür Çayı'nda bulunan cesedin Necmettin öğretmene ait olup olmadığı araştırılıyor. Adli Tıp Kurumu'nda aileden alınan kan ve DNA örnekleri ile cesetten alınan örnekler karşılaştırılacak. 

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, cesedin 16 Haziran günü PKK terör örgütü mensuplarınca kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz'a ait olma ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. 

16 HAZİRAN'DA KAÇIRILMIŞTI?

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde görev yapan ve memleketi Gümüşhane'ye gitmek üzere yola çıkan öğretmen Necmettin Yılmaz, 16 Haziran günü Tunceli- Erzincan karayolunu kesen PKK'lı teröristler tarafından, aracı yakıldıktan sonra kaçıldı. PKK terör örgütü daha sonra öğretmen Yılmaz'ı şehit ettiklerini açıklarken, jandarma timleri Yılmaz'ın bulunması için operasyon başlatmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER