Meteoroloji'den 26 il için kritik uyarı: Sağanak yağış geliyor

Meteoroloji, yurt genelinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağını ve bugün 26 ilde sağanak yağışların etkili olacağını duyurdu.

Meteoroloji'den 26 il için kritik uyarı: Sağanak yağış geliyor

Meteoroloji'den alınan son tahminlere göre, hava sıcaklıklarında yurt genelinde önemli bir değişiklik olmazken sağanak yağış bugün 26 ili etkisi altına alacak.Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Sivas, Tokat, Kars, Ardahan, Van'ın kuzey ve doğusu, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Erzurum'un kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR VE DENİZLİ ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ RÜZGAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzeyli, zamanla güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra İzmir ve Denizli çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den 26 il için kritik uyarı: Sağanak yağış geliyor

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32 derece

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 29 derece

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 34 derece

Bursa: Parçalı ve az bulutlu 32 derece

Adana: Az bulutlu ve açık 36 derece

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 28 derece

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 derece

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 derece

Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27 derece

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36 derece

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER