‘Mandalinacı’ Lakabıyla Prim Yapmıyorum

10 yıldır pazarcılık yapan, mandalina satarken söylediği şarkıyı sosyal medyada paylaşınca ünlü olan Veysel Mutlu: ‘Mandalinacı’ lakabını prim yapmak, dikkat çekmek için kullanmıyorum. Çünkü hayatım ve geldiğim yer belli. Mandalinacı Veysel olarak kalmak istiyorum

‘Mandalinacı’ Lakabıyla Prim Yapmıyorum

Pazarda mandalina satarken söylediği şarkıyla sosyal medyada büyük kitlelere ulaşan Mandalinacı lakaplı Veysel Mutlu, hakkında merak edilenleri GÜNAYDIN'a anlattı.
 Pazarda çektiğiniz videoyla tanındınız. Bu süreç nasıl gelişti?
Pazarda müşteriyi çekme taktikleri vardır. Normalde kıyafet satanlar şarkı söyler ama ben meyve satarken söyledim. Mandalinaya şarkı yaptım. Bir gün şarkımı sosyal medyada paylaştım. Videomu takipçisi çok olan bir abimiz profilinde paylaşınca, videom yayıldı.
 Neler hissettiniz?
Şoka girdim. Birisinin üzerine soğuk su dökersiniz ya; ben de öyle kitlendim. Şu anda 763 bin kişi takip ediyor beni. Bu, iki aylık bir süreçte oldu.

MÜZİK EĞİTİMİ ALMAK İSTİYORUM

 Müziğe merakınız hep var mıydı?
Hep vardı. Çocukken de şarkı söylerdim ama sesim bu kadar güçlü değildi, pazarda açıldı. Pazara ilk gittiğim zamanlarda bağırmaya utanırdım, abilerimin zoruyla bağırırdım.
 Eğitim alacak mısınız?
Önümde bir konser süreci var. Konserler bitince yüksek ihtimalle müzik eğitimi almaya başlayacağım. Çünkü artık pazarda değilim. Mandalinacı Veysel olarak kalacağım ama pazarda değil. Halk benim daha iyi yerlere gelmemi istiyor çünkü.
 Mandalinacı kimliğini bir kenara atmak ister misiniz bir gün?
Hayır, öyle kalmasını istiyorum çünkü daha doğal geliyor. Oradan geldim, aslımı kaybetmek istemiyorum. Bazı insanlar vardır; dikkat çekmek için lakap kullanırlar, benimki öyle değil. Hayatım ve geldiğim yer belli. 'Mandalinacı' lakabıprim yapmak için kullanmıyorum.
 Sizce artık ünlü olmak kolay mı?
Kolay diyemem. Bu zamana kadar çok büyük bedeller ödeyip yükselmiş sanatçılarımız var. Onlara saygım sonsuz. Halk istediğini bir yere getiriyor, istediğini de yerin dibine sokuyor.
 Hızlı tanındınız, aynı hızda unutulmaktan korkuyor musunuz?
Öyle bir adamın yanındayım ki; Polat Yağcı... Ne kalıcı olamama, ne de balon gibi sönme korkusu var içimde...
 Magazin dünyası korkutuyor mu?
Aile terbiyesi çok önemli. Ailemden öyle bir terbiye aldım ki; bir gün 'Şu kızla görüntülendi', diğer gün 'Şu kızla görüldü' gibi başlıklarla magazine çıkmak bana ters.
 Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Süper tepkiler alıyorum. Mesela dün yanıma tanımadığım bir teyze geldi, "Sen mandalinacı çocuk değil misin?" dedi. Beni çok sevdiklerini söylediler. Kızı da arkamdaymış; beni görünce ağlamaya başladı.
 Sizinle fotoğraf çektirmek isteyenler de çok fazla oluyor, değil mi?
Evet. Çoğu ünlü, insanlara yüksekten bakıyor. Yanıma yaşımdan büyük bir insan gelip "Abi fotoğraf çektirebilir miyiz?" diyor. Ben de onlara "Ne abisi, yaşım belli benim" diyorum. Bu algıyı kaldırmak istiyorum.
 Hangi ünlüyle düet yapmak isterdiniz?
Yıldız Tilbe hayranıyım ama henüz kendisiyle tanışmaya fırsat olmadı.
 Albüm çıkaracak mısınız?
Albüm mü olacak, single mı daha karar verilmedi. Konserlerim başlayacak. İlk konserimi Jolly Joker Bursa'da verdim. Avrupa turnesine çıkacağım, daha sonra Türkiye turnesi başlayacak.

GÜÇLÜ KADIN PROFİLİ SEVERİM

 Şarkıcılar bir süre sonra oyunculuğa da geçiş yapıyor. Böyle bir düşünceniz var mı?
Önüme böyle bir fırsat çıkarsa neden olmasın. 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ı çok seviyorum. Oktay Kaynarca'yı çok beğeniyorum. Ama komedi tercih edeceğimi sanmıyorum, daha çok ağır rollerin hayalini kuruyorum.
 Kadın oyunculardan kimleri beğeniyorsunuz?
Deniz Çakır ve Mine Tugay'ı. Güçlü kadın profillerini seviyorum.
 Öyle kadınları mı beğenirsiniz?
Hayatıma alacağım kişi annemin karşısına çıkartabileceğim biri olmalı. Oturmasını, kalkmasını, nerede, nasıl konuşacağını bilmeli.
 Zeytin Dalı Operasyonu için neler söyleyeceksiniz?
Zeytin Dalı Operasyonu, ülkemizin bekası için yapılması gereken bir operasyon. Bu harekatı canı gönülden destekliyorum. Şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Dualarımız ve yüreğimiz sınır ötesindeki kahraman ordumuzla...

ANNEM BENİ OKULA SIRTINDA GÖTÜRDÜ

 Hayatınıza girecek kişiye annenizin onay vermesi gerektiğini söylediniz. Annenize düşkünsünüz anlaşılan...
Yıllar önce annemin bir hastalığı varmış, doktor annemden çocuk yapmasını istiyor, ben dünyaya geliyorum. Fakat doğumum sırasında doktor riskli bir durumun olduğunu, ya beni ya da annemi kaybedeceklerini söylüyor. Annem bütün riski alıp doğum yapıyor. Sonrasında onun hastalıkları bana geçti. 7-8 yaşındayken ayaklarımda kireçlenme vardı, tutmuyordu. Sakattım yani. Annem beni okula sırtında götürüp getirdi. Her zaman yanımdaydı. Bunları unutmayacağım.
 Peki şu an nasılsınız?
Şimdi çok şükür süperim. Yerimde duramıyorum hatta, hiperaktifim.

SABAH

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER