İsmail Küçükkaya'ya Şok Ceza

Gazeteci İsmail Küçükkaya ile avukat Fidel Okan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın eşi hakkındaki iddialarına ilişkin yargılandıkları davada 1 yıl 4 ay 20'şer gün hapisle cezalandırıldı. Verilen cezalar mahkeme tarafından ertelendi.

İsmail Küçükkaya'ya Şok Ceza

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşinin "ByLock" kullandığını iddia etmesi üzerine hakkında soruşturma başlatılan İsmail Küçükkaya'ya 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi. Aynı ceza avukat Fidel Okan için de hükmedildi. Mahkeme, hapis cezalarını erteledi.

BYLOCK İDDİASINI GÜNDEME GETİRMİŞTİ
Gazeteci İsmail Küçükkaya, Fox TV’deki “Çalar Saat” programında daha sonra çok konuşulan bir iddiayı dile getirmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşinin telefonundan ‘ByLock' çıktığını açıklamıştı. Bu haber üzerine ise İsmail Küçükkaya ve benzeri bir haberi sosyal medya hesabından paylaşan avukat Fidel Okan'a “Kamu görevlisine alenen hakaret” ve “Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurum ve organlarını alenen aşağılama” suçlarından dava açılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER