Gaziye Büyük Saygısızlık

İstanbul'da çift katlı otobüs sürücüsünden gaziye büyük saygısızlık... Otobüs şoförü, gazi yolcunun ücretsiz kartını kabul etmedi, yağmurlu havada yarı yolda otobüsten indirdi

Gaziye Büyük Saygısızlık

İstanbul'da çift katlı otobüse binen bir gazi, ücretsiz kartının geçmediği gerekçesiyle yağmurlu havada otobüsten indirildi. Gaziyi otobüsten indiren sürücü ardına bakmadan ilerlerlerken otobüste yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Ulaştığımız Özel Halk Otobüsü (ÖHO) ve Otobüs AŞ. (OAŞ) yetkilileri gazi kartının İETT dışındaki otobüslerde de geçtiğini ifade etti.

İHA'nın haberine göre olay geçtiğimiz günlerde Beşiktaş-Yunus Emre Mahallesi otobüsünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ücretsiz olarak toplu taşımalardan yararlanan gazi vatandaş, sürücünün tepkisiyle karşılaştı. Gazi kartının çift katlı otobüste geçerli olmadığını öne süren sürücü, gazi vatandaştan ya ücret ödemesini ya da otobüsten inmesini istedi. Gazi olduğunu, ücretsiz binme hakkının olduğunu kaydeden vatandaş sürücünün tepkisine daha fazla dayanamayarak yağmurlu havadan otobüsten indi."PARAN YOKSA PARAM YOK DE"

Yaşanan o anlar ise gazinin cep telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde gazinin sürücüye, gazi kartını bastığını ve ücretsiz binme hakkı olduğunu söylediği görülüyor. Duruma tepki gösteren sürücünün ise gaziye "İstediğin yere git şikayet et, 50 sefer söyledim bu arabalarda geçmiyor" dediği dikkat çekiyor.

Bazı yolcular araya girmeye çalışırken sürücünün gaziye 'Paran yoksa param yok de' dediği, gazinin ise 'Benim hakkım var' dediği duyuluyor. Görüntülerin devamında sürücünün durduğu ve yağmurlu havada gaziyi otobüsten indirdiği görülüyor.

Sürücü ardına bakmadan ilerlerken gazinin ise yaşanan duruma tepki gösterdiği görülüyor.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER