Feci Kazada Ölenlerin Kimlikleri Belli Oldu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrilmiş, olayda 24 kişi yaşamını yitirmiş, 318 kişi de yaralanmıştı. Kazada yaşamını yitirenlerin kimlikleri belli oldu.

Feci Kazada Ölenlerin Kimlikleri Belli Oldu

 Tren kazasında yaşamında yitirenleri 12'si Uzunköprü, 2'si Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesi, 4'ü Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi, 3'ü Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi ve 2'si İstanbul nüfuslarına kayıtlı.

Kazada yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle:

Ersen Gül, Serhat Şahin, Melek Tuna, Ayşe Başaran, Ergün Kerpiç, Hakan Sel, Oğuz Arda Sel, Özge Nur Dikmen, Gülce Dikmen, Sena Köse, İrfan Kurt, Mavinur Tiflizden, Bahar Koçman, Yağmur Laçin, Özcan Cesur, Derya Kurtuluş, Beren Kurtuluş, Emel Duman, Bihter Bilgin, Ömer Alperen Can, Seyfi Ergül, Zübeyde Seven, Gani Kartal ve Rubize Kartal.

14 yaşındaki Bihter Bilgin son yolculuğa uğurlandı

Edirne Uzunköprü'den teyzeleri Derya Güvenç Kurtuluş, Emel Güvenç Duman ve 10 aylık kuzeni Beren Kurtuluş ile birlikte akraba ziyaretinden dönerken tren kazasında hayatını kaybeden Bihter Bilgin için Çorlu Merkez Otogar Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazını müteakiben düzenlenen törene Bilgin'in ailesi, yakınları, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Lise birinci sınıf öğrencisi olan Bihter Bilginin cenaze namazını Çorlu Müftüsü Adem Gülmek kıldırdı. Cenaze töreninde baba Saim Bilgin ve annesi Zeliha kızlarının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. İlk kez trene bindiği öğrenilen Bilgi'nin naaşı, alınan helalliğin ardından Çorlu Havuzlar Mezarlığı'na defnedildi.

Öte yandan, Bihter Bilgin'in aynı trende bulunan teyzesi Derya Güvenç Kurtuluş, Emel Duman ve yeğenleri 10 aylık Beren Kurtuluş için de ikindi namazını müteakiben cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi.

Özcan Cesur son yolculuğuna uğurlandı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasında hayatını kaydeden Özcan Cesur (47), son yolculuğuna uğurlandı. Törene, Cesur'un ailesinin ve yakınlarının yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER