Emine Bulut’un Katilini Tebrik Etti!

Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, eski eşi Emine Bulut'u boğazından keserek katleden Fedai Baran'ı "kahraman" olarak nitelendirip tebrik etti. TCK'ye göre Özen'in 'suçu ve suçluyu övmek'ten 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması gerekiyor.

Emine Bulut’un Katilini Tebrik Etti!

Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, Emine Bulut'u vahşice katleden eski eşi Fedai Baran için "kahraman" ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özen, "Aslan parçası, meydanda karıyı boğazlamış. Yüreğim buz gibi oldu. Biz bu kahraman kadar olamadık. Benim yetişkin kızım anasının genç sevgilisinin yanında hangi babanın buna ciğeri dayanır diyen yok. Gerçek katil Ömer Uğur Gençcan ve onu oraya atayan AKP'liler ve birgün mutlaka yargılanacaklar" dedi.

Yargıtay Daire Başkanını Hedef Aldı

Özen' in katil diye nitelendirdiği Ömer Uğur Gençcan'ın ise boşanma davalarına bakan Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı olduğu öğrenildi.

Bu İlk Değil

Skandal ifadeleriyle tanınan Muhammet Özen, daha önce bir yerel gazeteye yaptığı açıklamada "Karılarını öldüren erkekleri alınlarından öpüyorum" şeklinde konuşmuş, Özen söz konusu açıklamaları nedeniyle 'tahrik ve suçluyu övme' suçlarından 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmıştı.

İki Yıla Kadar Hapis Cezası Verilmeli

Türk Ceza Kanunu'na göre işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılıyor. Bu maddeyi hatırlatan Avukat Bedia Teymur, Muhammet Özen hakkında soruşturma açılması gerektiğini vurguladı.

HABERLERCOM

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 11:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kubra
Kubra - 4 hafta Önce

Mesut zihniyetinize tüküreyim. Kim Allah'ın verdiği canı almayi kendinde hak görebilir. Aldığınız her nefes dünyaya zarar.

Mesut
Mesut - 4 hafta Önce

Buda haklı adamı o hale getiren nedir diye soran yok

Urfalı
Urfalı - 4 hafta Önce

Vay katil

Tuba
Tuba - 3 hafta Önce

Allah belanızı versin nasıl zihniyet nasıl insaniz diye dolaşıyorsunuz. Basta bu adam kılıklı cani insan olamaz zaten sonra sen mesut ikinizde insan olamazsiniz

SIRADAKİ HABER