Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanlara Çıkma Yanlışına Düşenler Bedelini Çok Ağır Öder!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'nin Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin 'sokağa çıkma' çağrısına, "Bu milli mücadelede karşımıza kim çıkarsa çıksın ezer geçeriz, bu böyle bilinsin." dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Bursa İl Kadın Kongresi’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanlara Çıkma Yanlışına Düşenler Bedelini Çok Ağır Öder!

“Meydanlara çıkma yanlışına düşenler olursa bedelini çok ağır öderler”

Cumhurbaşkanı, HDP’nin ‘sokağa çıkma’ çağrısına “Bedelini çok ağır öderler” diyerek çok sert tepki gösterdi.

“Çıkmış HDP’nin KCK’nın terör örgütü bazı temsilcileri Kürt kardeşlerimi meydanlara çağırıyor. Şu ana kadar meydanlara çıkan olmadı. Sakın ha bu çağrıya uyup da meydanlara çıkma yanlışına düşenler olursa bedelini çok ağır öderler bunu da böyle söylüyorum. Zira bu, bir milli mücadeledir. Bu milli mücadelede karşımıza kim çıkarsa çıksın ezer geçeriz, bu böyle bilinsin. Taviz yok, en ufak bir esneklik yok. Gereği ne ise onu yaparız.”

“Türkiye, oralarda olmak zorundadır Bay Kemal”

Erdoğan, Bursa’dan CHP’ye seslendi, “Yılanın başını ezmek mecburiyetindeyiz” dedi.

“Türkiye’nin şurada, burada ne işi var diyenler, bu ülkenin gerçeklerinden bihaber olanlardır. Türkiye oralarda olmak zorundadır Bay Kemal. Türkiye milli bekası için yılanın başını ezmek mecburiyetindedir Bay Kemal. Gerekli gördüğümüz her yerde varlık göstereceğiz. CHP’nin içerisinde yerli ve milli olan kardeşlerimizin de olduğuna inanıyorum ve ben onları da bu saflara davet ediyorum. Gelsinler yerli ve milli olarak yürüyelim diyorum.”

“Çok kısa sürede bu operasyonu tamamlayacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na dair, “İnşallah çok kısa sürede bu operasyonu tamamlayacağız.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
halil dağ
halil dağ - 2 yıl Önce

benim bi canım bi bedenim var sayın cumhurbaşkanım benim için sizlere bu vatana bu millete bu bayrağa feda etmekten daha güzel hiç birşey olamaz canım yolunuza fedadır emriniz hedefiniz neyse ben bi evladınız olarak emrinizi bekliyorum

halil dağ
halil dağ - 2 yıl Önce

canımız kanımız bu vatana bu bayrağa recep tayip erdoğana feda olsun seve seve ölüme gitmek bizler için onurdur sen emret yeter sayın cumhurbaşkanım sen emret yeter

SIRADAKİ HABER