Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde Üstüne Müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlarımızın aylık 150 kw saat elektrik tüketimlerini biz üstleniyoruz. Bir diğer müjdemiz kredi kartını ödemekte zorlanan vatandaşlarımızadır. Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın borçları tek bir çatı altında toplanacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde Üstüne Müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin TBMM grup toplantısındaki konuşmasında kredik kartı borçlarından esnafa krediye, sigorta primlerinden elektrik faturalarına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

"Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlarımızın aylık 150 kw saat elektrik tüketimlerini biz üstleniyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi kartını ödemekte zorlanan kişiler için de Ziraat Bankası aracılığıyla borçların tek bir çatı altında toplanacağını belirtti.

Başörtülü kızlara 'Suudi Arabistan'a gidin' diyen ünlü oyuncuya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki

İşte Cumhurbaşkanı'nın verdiği o müjdeler:

Kredi kartı borçları: Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenler mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilecek. Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü çeken bu kişilerin borcu tek bir çatı altında toplanacak. Ziraat'ten alınan kredi ile bu borç kapatılacak ve bu kişi aylık gelirine uygun bir şekilde geri ödemesini yapacak.

Esnaf: Halbank 2019'da 350 bin esnafa 22 milyar TL'lik kredi kullandıracak. Kurla ilgili tüm oyunlara rağmen dengelenmenin esnafa yansıması için 10 milyar TL'lik kredi ilk çeyrekte ödenecek.

Sigorta: Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran işyerleri için 3 puan desteği 5 puana çıkarılıyor.

Elektrik: Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi kişilerin aylık 150 kws'ye kadar olan elektrik tüketimlerini devlet üstlenecek

MİLLİYET

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 13:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
neşe yamak
neşe yamak - 11 ay Önce

Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim kredi ve kredi kartları borçlarımız tek çatı altında toplanması gerçekten çok iyi olur. Saygılarımla

SIRADAKİ HABER