Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş OHAL Çıkışı

Yabancı yatırımcıları "Türkiye güvenli limandır" diyerek yatırama çağıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye demokrasisinin yanında ekonomisiyle yerle yeksan olmasını bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattık" dedi. Büyüme müjdesini de veren Erdoğan, "Bu yılı beklentilerin üzerinde büyüme oranıyla tamamlayacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş OHAL Çıkışı

OHAL ile ilgili de konuşan Erdoğan, "OHAL'i bahane ederek Türkiye'nin önüne engel koymaya çalışanların gözünün yaşına bakmayacağız. OHAL'in çok da uzak olmayan bir gelecekte kalkması mümkündür" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Kabul Salonu'nda, 15 Temmuz kapsamında, yabancı sermayeli yatırımcılar ile yapılan toplantıda konuştu. Türkiye'nin bu yılı beklentilerin üzerinde büyüme oranıyla tamamlayacağını söyleyen  Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: Sizlerle daha önceki toplantıda geleceğimizin aydınlık olduğunu ifade etmiştim. 2013 yılını yüzde 8,5'luk bir büyüme ile kapatmıştık. 2015 yılında yaşadığımız iki genel seçime ve terör olaylarında tırmanışa karşılık yüzde 6.1'lik büyümeyle bu tezgahı kuranlara meydan okuduk.

BORSA İstanbul HER GÜN YENİ BİR REKOR KIRIYOR

2016'da yakın tarihimzin en ağır travması olan 15 Temmuz'a rağmen yüzde 2,9'luk bir büyüme elde ettik. Türkiye demokrasisinin yanında ekonomisiyle yerle yeksan olmasını bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattık.

2017'de oldukça iyi bir performans sergilediğimizi söyleyebiliriz. Bu yılı da beklentilerin üzerinde bir büyüme oranıyla tamamlayacağımıza inanıyorum. borsa İstanbul neredeyse her gün yeni rekorlar kırıyor.  Merkez Bankası'nda döviz rezervimiz yeniden tırmanışa geçti. Turizmde kayıpları telafi ettiğimiz döneme giriyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Yatırımcı, girişimci ve özellikle de uluslararası sermayeyi kalkınmamızın temel unsurlarından biri olarak görüyor ve çok önem veriyoruz.

Uluslararası sermayeyi kurumsallaştırmak suretiyle senede bir kez biraraya gelmek inanıyorum ki, Türkiye ile uluslararası sermayenin daha da büyümesini ve güçlenmesini sağlayacaktır. Türkiye 1980'lerden beri özel sektöre dayalı büyüme modeliyle hareket eden bir ülkedir.

İŞADAMLARIMIZDAN RİCAMIZ...

İşadamlarımızdan ricamız yatırım için ihtiyaç duydukları konuda hiçbir aracıya itibar etmeden doğrudan ajansımıza gitmeleridir. Yurtdışı seyahatlerimizde ülkemizde yatırımı olan firmanın temsilcileriyle biraraya gelmeye gayret gösteriyorum. Tüm bu çabalar sayesinde 12,3 milyar dolarlık uluslararası yatırımla geçen seneyi kapatmıştık. Bu yılın ilk dört ayında 3.6 milyar performansla geçen yılın üzerine çıktık. Yatırımların geldiği alanların çeşitleniyor olması bilhassa imalat ve enerji sektöründeki artışlar önemlidir.

TÜRKİYE'Yİ ÇEVRESİNDEKİ ÜLKELER İLE KIYASLAMAYIN

Türkiye dünyanın en ciddi çatışma ve kriz bölgesinin tam ortasında yer almasına rağmen istikrar ve güven ortamının tehlikeye düşmesine asla izin vermemiş bir ülkedir. Bu Türkiye'nin en büyük gücüdür. Türkiye'yi lütfen çevresindeki ülkelerle kıyaslamayın, onlarla karıştırmayın, onlara benzetmeyin. Türkiye bu noktada çok farklı ve güçlü bir ülkedir.Böyle bir güce, potansiyele sahip olan Türkiye şu anda yeni arayışların içerisindedir. Üç dev olarak ifade ettiğim; tedarik, transit, tüketimde Türkiye bunların üçünü de yakalar duruma gelmiştir. Hem siyasi hem ekonomik hem insani olarak Türkiye'nin farkı bu vasfıdır. 

HAMBURG YANIYODU...

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi demokrasimiz ve özgürlüğümümüzle beraber ekonomimizi de hedef aldı. G-20 zirvesi için malum Hamburg'taydık. Hamburg yanıyordu, Hamburg her tarafta yıkılıyordu. Onbinlerce güvenlik görevlisi her tarafta görevdeydi. Türkiye'de biz de G-20 yaptık. Ama bizde en ufak gürültü, patırtı olmadı. Oradaki dostlarımız bize hep "Antalya başkaydı" dediler.

SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK DİYE BİR ŞEY YOK...

Basında sınırsız bir özgürlük söz konusu  olamaz. Eğer medya kalkıp da ülkeyi karıştırmak, kendi içinde tahrik etmek için  her türlü özgürlük alanını istismar ediyorsa, onlar için de yargı vardır. Yargı  onlar için de çalışır. Dünyanın hiçbir yerinde sınırsız bir özgürlük söz konusu  değildir. Aynı şeyi Batı, orada kendi içindeki özgürlük veya medya mensuplarına  da yapmaktadır ve geçelim daha ileri, bizim oradaki STK temsilcilerimize neler  yaptığını biliyoruz. Daha da ileri gidiyorum, bizim bakanlarımıza dahi orada  konuşma imkanı vermeyecek kadar Batı engelleyicidir.

OHAL NE ZAMAN BİTECEK?

Düşünce özgürlüğünden korkuyorlar. Düşüncelerine güvenmedikleri için düşünce özgürlüğünden korkuyorlar. Biz rahatız, korkmuyoruz. İşte buyrun 25 gün yürüdüler. Kimin güvenliğinde yürüdüler? Hükümetimizin güvencesinde yürüdüler. Herhangi bir şey oldu mu? Vatandaşlarımız herhangi bir şey yaptı mı? Hala bu ülkede güvenlik yok diyemezsinzi. Şimdi OHAL'le uğraşıyorlar. Kusura bakmayın OHAL olmasaydı bu kadar rahat hareket edemezlerdi. OHAL'in sınırlarını Batı'nın çizdiği şekilde belirlemeyiz. Onu biz belirleriz. Milletimizin verdiği yetkiyle olağanüstü hali biz iş dünyası daha rahat çalışsın diye yapıyoruz. OHAL ne zaman bitecek diye soruyorlar. Bu iş tamamen bittiği zaman bitecek. Olağanüstü hali bahane ederek Türkiye'nin  büyümesinin, gelişmesinin, ilerlemesinin önüne takoz koyan hiç kimsenin gözünün  yaşına bakmayız. Terörle mücadelemizdeki ihtiyaç ortadan kalktığında bu  uygulamayı elbette sona erdireceğiz. FETÖ davaları yavaş yavaş şekillenmeye  başladı. PKK ile mücadelede de önemli bir mesafe aldık. Dolayısıyla her ne kadar  çok sınırlı bir alanda uyguluyor olsak da olağanüstü halin çok da uzak olmayan  bir gelecekte kalkması mümkündür.

'BANA BİLDİRİN  BEN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM'

15 Temmuz darbe girişiminin ardından  getirdiğimiz olağanüstü hal uygulamasının sadece terörle mücadeleyle sınırlı  olduğunu en iyi sizlerin biliyor olması gerekir. Ne kendi vatandaşlarımızdan ne  de uluslararası yatırımcılardan herhangi birinin olağanüstü hal uygulamaları  sebebiyle mağduriyet yaşaması söz konusu değildir. Böyle bir sorun varsa lütfen  ilgili arkadaşlarımıza, hatta doğrudan şahsıma başvursun. Ben takipçisi  olacağım.

CHP'NİN ADALET YÜRÜYÜŞÜNE TEPKİ 

Tüm hükümet, polis teşkilatı seni koruma  altına alacak, sen de 25 gün yollarda yürüyecek ve ondan sonra karavanlarda  akşamları gayet güzel bir şekilde geçireceksin. Bak, 'Adalet yürüyüşü  yaptık'...Bunun adı 'adalet yürüyüşü' olmaz bunun adı 'Sözde adalet' olur ve sen  partinin içerisinde, karşı aday olanlara tahammül edemeyecek kadar demokrasiye  inanmış birisisin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Rabbim REISIMIZE zeval vermesin yoksa bu fetoculer alçaklar vatanımızı satarlar

Mehmet karataş
Mehmet karataş - 2 yıl Önce

OHAL KALKMASIN KESİNLİKLE BU FETOCU HAINLER BITENE KADAR

Urfali
Urfali - 2 yıl Önce

InsAllah bir daha uzatilir ohal kararnamesi daha bu fetocular cokk alcak serefsizler kanlarini s***m

Esnaf
Esnaf - 2 yıl Önce

OHAL KALKMASIN KESİNLİKLE BU FETOCU HAINLERI Ihbar edin arkadaşlar vatan hainlerini BITENE KADAR

SIRADAKİ HABER