Bedelli Askerlik İçin Yeni KHK Geliyor

Bedelli askerlik konusunda önemli bir açıklama yapıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Şentop, bedelli askerlik KHK ile çıkabilir yönünde bir açıklama yaptı.

Bedelli Askerlik İçin Yeni KHK Geliyor

Son haftalarda gündemin önemli maddeleri arasında yer alan bedelli askerlik konusunda önemli bir açıklama geldi. Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Şentop tarafından yapılan açıklamada, bedelli askerlik KHK ile gelebilir yönünde ifadeler yer aldı. Bu açıklamaya göre Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenleme uygun görülebilir.


Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Şentop, açıklamalarının şahsi kanaatine dayandığını vurguladı. Bedelli askerlik konusundan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebileceğini kaydetti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Kanun maddeleri ile uyum sağlayacağı şekilde düzenlemelerin yapıldığını hatırlattı.Şentop’un ifadelerine göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarına göre düzenleme gündeme gelebilir. KHK bedelli askerlik için çıkarılabilir ve uzun süredir gündemde yer teşkil eden konu hakkında adım atılabilir. Son zamanlarda özellikle Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamaları bedelli askerlik bekleyen yüzbinlerce genci umutlandırmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 05:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER