2018 Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı!

20 Ekim’de gerçekleştirilen bekçilik sınav sonuçları MEB tarafından bugün açıklandı. Kurumun resmi internet adresinde bulunan sonuç sorgulama bölümünde yer alacak olan sonuçlarla adayların elde ettikleri puanlar duyuruldu.

2018 Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı bekçilik sınav sonucu için bekleyen adaylara 26 Ekim tarihini belirtmişi. Yazılı sınavda yer alan soruları ve cevapları “odsm.meb.gov.tr” adresi üzerinden yayınlayan kurum toplamda 100 soru sormuştu. Adaylar Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilgisi, hayat bilgisi, matematik ve genel kültür sorularını yanıtlamıştı.

20 Ekim 2018 tarihinde yapılan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının soru kitapçıkları ve cevap anahtarları geçtiğimiz günlerde adaylar tarafından kontrol edilmişti. Öte yandan yazılı sınavda başarılı sonucu alan kişiler fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanacak. Sonuçlar açıklandığı anda ilgili linkte yerini alacak.

“FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI 50 SANİYEDE TAMAMLANMALI”

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği aday değerlendirme ve seçme işlemlerinin bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mesleğini icra edecek adayların denge, kondisyon, çeviklik, çabukluk ve esneklik açısından Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir.

20 EKİM BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 50 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan erkek adaylar 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar yönetmelik gereği başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan adaylara “0” sıfır puan verilir. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz”  kararı verir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER