Öcalan'ın Yakalanış Yıl Dönümünde Bir Çok Kepenkler Açılmadı

Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 16'ncı yıl dönümünü protesto etmek amacıyla Hakkari'de esnaf kepenk açmadı. Batman ve Iğdır'da 16. yıl dönümü nedeniyle esnaflar kilitlerine anahtar vurmadı. Hakkari'de nöbetçi eczane ve fırınlar dı

Öcalan'ın Yakalanış Yıl Dönümünde Bir Çok Kepenkler Açılmadı

Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 16'ncı yıl dönümünü protesto etmek amacıyla Hakkari'de esnaf kepenk açmadı. Batman ve Iğdır'da 16. yıl dönümü nedeniyle esnaflar kilitlerine anahtar vurmadı.

Hakkari'de nöbetçi eczane ve fırınlar dışında hareketlilik yaşanmaz Şanlıurfa'nınViranşehir ilçesinde, Abdullah Öcalan'ın Kenya'dan Türkiye'ye getirilişinin 16. yıldönümü nedeniyle yapılan gösterilerde 4 kişi gözaltına alındı.

HAKKARİ SAKİN, KEPENKLER KAPALI

Şehir merkezinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sessizlik sürerken, nöbetçi eczane ve fırınların dışında bütün iş yerleri kepenk açmadı. Hayatın adeta durma noktasına geldiği ilde polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

BATMAN'DA KEPENKLER KAPALI

Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 16. yıl dönümü nedeniyleBatman'da dükkanlar kepenk açmadı.

İmralı'da çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın, Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin 16'ncı yıl dönümü olan 15 Şubat nedeniyle Batman'da il genelinde esnafın kenpenk açmadığı görüldü. Fırın ve nöbetçi eczaneler dışında iş yerlerinin tamamen kapalı olduğu Batman'da geniş güvenlik önlemi alındı. Şehirde yoğun güvenlik önlemi alındığı görüldü.

IĞDIR'DA DA KİLİTLER AÇILMADI

Abdullah Öcalan'ın yakalanma yıl dönümü olan 15 Şubat sebebiyle Iğdır il merkezindeki Cumhuriyet ve Doğubayazıt Caddeleriyle Rus Pazarı ve çevresi, Basın Sokak ile kentin bazı bölgelerinde bugün kepenkler açılmadı. Olası bir eyleme karşı Iğdır Emniyet Müdürlüğü belirli noktalarda güvenlik önlemleri aldı.

ŞANLI URFA KARIŞTI

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, Abdullah Öcalan'ın Kenya'dan Türkiye'ye getirilişinin 16. yıldönümü nedeniyle yapılan gösterilerde 4 kişi gözaltına alındı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İlçenin Şırnak Mahallesinde, akşam saatlerinde, 50 - 60 kişilik grubun el yapımı bomba, taş ve molotofları polise atması üzerine 4 kişi gözaltına alındı. Yahısların sırtlarındaki çantalarda çok sayıda maske, sapan, eldiven, 6 adet al yapımı bomba, 20 adet molotof kokteyli bulundu. Bu sırada bir grup gösterici, Viranşehir- Diyarbakır yolunu taşlarla kapatarak polise havai fişek ve molotof kokteyli attı. Polis, göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Yapılan müdahalenin ardından göstericiler ara sokaklara kaçtı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER